Warszawa/VI Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC!: otwarcie wystawy, William Forsythe – filmy „Lectures from Improvisation Technology” i „Solo”

Zdjęcie: Warszawa/VI Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC!: otwarcie wystawy, William Forsythe – filmy „Lectures from Improvisation Technology” i „Solo”

Fot. z materiałów SIC!

Wersja do druku

Udostępnij

Prezentacja dwóch filmów. Williama Forsythe’a. Zobaczymy instalację – projekcję filmową Lectures from Improvisation Technologies w wykonaniu Williama Forsythe , jednego z serii filmów poświęconych autorskim technikom improwizacji, których używa w budowaniu spektakli oraz w treningu tancerzy., a także filmowy pokaz jego słynnego improwizowanego Solo z 1997 roku, które przeszło do historii tańca.

William Forsythe rozwinął nowatorskie techniki ruchu oraz metody analizy tańca i jego zapisu i umiejscawiania go w kontekstach takich jak przestrzeń, architektura., które są używane w kształceniu zawodowych tancerzy i grup tanecznych na całym świecie. Jego analiza ruchu zapisana w formie partytury i zapisie cyfrowym, rozwinięta we współpracy z Zentrum für Kunst und Medientechnologie, jest używana jako narzędzie edukacji przez konserwatoria tańca, uniwersytety, oraz przez studentów architektury.” Obiekty Choreograficzne’ i filmy – wykłady z serii Lectures from Improvisation Technologies są wystawiane m.in. w Centre Pompidou Paryżu, Whitney Biennial (New York), the Venice Biennale, The Louvre Museum, and 21_21 Design Sight w Tokyo. Współpracował z architektem Danielem Libeskindem tworząc architektoniczno performerskie instalacje, ARTANGEL (London), Creative Time (New York). Otrzymał tytuł doktora Honoris Causa Julliard School w Nowym Jorku, jest wielokrotnym zdobywcą najbardziej prestiżowych nagród: “Bessie” Award (1988,1998, 2004, 2007), London’s Laurence Olivier Award (1992,1999, 2009), otrzymał tytuł Commandeur des Arts et Lettres (1999) o d rządu francuskiego I Krzyż Zasługi od rządu Niemiec, gdzie mieści się siedziba jego zespołu, oraz Złotego Lwa za całokształt twórczości na Biennale w Wenecji w 2010 roku.

Twórca i dyr. The ForsytheCompany, zespołu z siedzibą w Dreźnie i Frankfurcie nad Menem, który jednakże 10 miesięcy w roku spędza na tournee po całym świecie.

Będzie to pierwsza prezentacja pracy tego jednego z najwybitniejszych twórców tańca w XX w. Polsce.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: CSW - Galeria Laboratorium, ul. Jazdów 2.– Otwarcie wystawy 9.10 o godz. 18.00. Filmy będzie można oglądać w Galerii codziennie do 14.10 w godz. otwarcia CSW.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close