Warszawa/„(sic!): four seasons”: TERAZ/NOW: „Rytm i rozmieszczenie w czasie” – warsztaty mistrzowskie z Julyenem Hamiltonem

Zdjęcie: Warszawa/„(sic!): four seasons”: TERAZ/NOW: „Rytm i rozmieszczenie w czasie” – warsztaty mistrzowskie z Julyenem Hamiltonem

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Uwielbiany przez bywalców Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Tańca sic! Julyen Hamilton – tancerz, nauczyciel, choreograf i poeta – wraca w tym roku do Warszawy, nie tylko ze swoim solo Forerunner/Prekursor, ale też warsztatami mistrzowskimi dla wszystkich chętnych do pracy z ciałem – oba wydarzenia w ramach (sic!) four seasons.

O warsztacie:
Przestrzeń, czas, głos i dramaturgia to główne obszary poszukiwań w pracy pedagogicznej Julyena Hamiltona skupionej wokół kreowania spektaklu. Praca podczas warsztatu będzie skoncentrowana na zagadnieniach czasu i rytmu.

Hamilton jest zainteresowany zdolnością użycia czasu, podczas gdy się poruszamy, tworzymy i komunikujemy na scenie. Umieszczaniem naszych działań w czasie i wyczuwaniem rytmu pojawiającego się w kontekście spektaklu. To, w jaki sposób performer słucha tego elementu, którym jest czas, oraz w jaki sposób używa go do kierowania swoją pracą przed publicznością – jest zarówno sprawą kompozycji, jak i kontekstu samego występu .

W jaki sposób postrzegamy siebie w czasie oraz to, w jaki sposób możemy zaprząc jego właściwości, aby ukazać materiał naszego spektaklu i podzielić się nim – będzie głównym wątkiem zajęć.

Koszt warsztatów: 250 zł, liczba osób ograniczona do 25.

Specjalna, obniżona cena Early Birds do 20 września to 230 zł.

Zapisy na warsztaty mailowo: sic@sic.warszawa.pl

sic! four seasons logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Sala im. Wojciecha Krukowskiego, ul. Jazdów 2, w godz. 18.00-21.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close