Ad libitum + SIC! m.in. Daniel Almgren Recén + Melba Kolektyw. Company Blu

Zdjęcie: Ad libitum + SIC! m.in. Daniel Almgren Recén + Melba Kolektyw. Company Blu

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach połączonych festiwali muzyki improwizowanej i improwizacji tańca  Ad Libitum +SIC! 23 października  podobnie jak poprzedniego dnia, uczestników festiwalu czekają trzy różne wydarzenia: koncert POW Ensamble, performance taneczny (Daniel Almgren Recén + Melba Kolektyw, akompaniament – dj Lenar) oraz koncert/performance: Ensemble für Experimentelle Musik + Company Blu.

koncert: POW Ensemble

performance: Daniel Almgren Recén, Melba Kolektyw – Marysia Stokłosa, Ilona Trybuła, Rafał Dziemidok – taniec, dj lenar – instrumenty elektroniczne

koncert/performance: Ensemble für Experimentelle Musik (Monachium) + Company Blu – Alessandro Certini, Charlotte Zerbey – taniec

O artystach:

 

Melba Kolektyw jest tworem momentalnym. Jego członkowie spotykają sią zaledwie kilka razy przed spektaklem, a na codzień podążają swoimi odrębnymi artystycznymi drogami. Do kolektywnego działania twórczego dochodzi dopiero na scenie. Wykorzystują różne techniki improwizacji. Dla Melby celem samym w sobie jest konfrontacja z nieznanym i możliwość poddania się kolektywnej wyobraźni. Improwizacja jest dla nich sztuką fascynacji nieprzewidywalnością zdarzeń. Tancerzy i muzyków połączyła wspólna chęć podejmowania ryzyka występowania w spektaklach, które tworzą się na oczach widza.

Daniel Almgren Recén jest absolwentem SNDO (School for New Dance Development, Amsterdam), obecnie pracuje jako choreograf, tancerz i performer, między innymi z Ivaną Müller, Keren Cytter i Ibrahimem Quraishi. Tworzy na granicy tańca, performansu i sztuk wizualnych. Interesują go możliwości transformacji jakie posiada człowiek poprzez swój świadomy wybór relacji i dialog z otoczeniem. Jego spektakle prezentowane były w Brazylii, Niemczech, Holandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii i Szwecji. Jest współzałożycielem platformy performatywnej Gross Und Stark.

Company Blu z Florencji tworzy spektakle, które są zarówno skomponowanym i zdefiniowanym „produktem” jak i „procesem”. Wynikają ze współdziałania tancerzy, muzyków, artystów video/multimedialnych, zainteresowanych wspólnym aktem tworzenia wobec „kruchości i niepewności chwili”. Działania Company Blu wspierane są przez włoskie Ministerstwo Kultury i instytucje samorządowe.

Grupa Company Blu  jest w Polsce po raz pierwszy

 

Alessandro Certini, improwizator teatru tańca, nauczyciel, debiutował w 1979 z zespołem Group-O Katie Duck. Od tego czasu pracuje nad warsztatem improwizacyjnym jak i choreograficznym łącząc w swych działaniach elementy tańca, teatru i muzyki.

 

Charlotte Zerbey, tancerka, wokalistka, nauczyciel. W swym ponad 25-letnim doświadczeniu łączy ekspresję ruchu, tańca i tekstu. Często koncertowała z muzykami, wykonując skomponowane przez siebie partytury.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

CSW - Zamek Ujazdowski w Warszawie, Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close