Anne Linsel, Pina Bausch + Tanzträume/Dancing Dream, pokaz filmów dokumentalnych w ramach Ciało/Umysł

Zdjęcie: Anne Linsel, Pina Bausch + Tanzträume/Dancing Dream, pokaz filmów dokumentalnych w ramach Ciało/Umysł

Wersja do druku

Udostępnij

Pierwszy z dokumentów pt. Pina Bausch stanowi portret artystki wyłaniający się z rozmów z nią samą i jej bliskim współpracownikami : tancerzami, scenografem, asystentami, zarejestrowanych podczas występów zespołu w Wenecji.  To bodaj pierwszy film dokumentalny poświęcony Pinie Bausch, w którym choreografka tak wiele mówi o sobie i swojej pracy.

Film Taznträume – Spektakl Kontakthof Pina Bausch zrealizowała z trzema zespołami: tancerzami Tanztheater, seniorami-amatorami – mieszkańcami Wuppertalu, którzy ukończyli 65 lat oraz nastolatkami – także amatorami, pochodzącymi z Wuppertalu. Tym ostatnim Linsel poświęca swój dokument. Trzy realizacje Kontakthof to spełnione marzenie Piny Bausch o spektaklu z udziałem różnych pokoleń – ludzi, którzy wnieśli do niego odmienny bagaż doświadczeń, emocji, wrażliwości.

Projekt jest realizowany we współpracy z Akademią Teatralną, Goethe-Institute w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce 2011/2012.

Anne Linsel  − dziennikarka, publicystka. Autorka filmów dokumentalnych, m.in. Pablo Picasso (2001), Pina Bausch (2006), Tanzträume (2010).

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Akademia Teatralna – Collegium Nobilium w warszawie, ul. Miodowa 22/24

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close