Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł

Zdjęcie: Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł

Wersja do druku

Udostępnij

Profil festiwalu Ciało/Umysł (od 1995) obejmuje przedstawienia taneczne i konceptualne oraz propozycje na styku spektaklu i performance’u. Co roku program uporządkowany jest wedle hasła i motywów przewodnich, w roku 2010 skupiono się na cielesności w tańcu i na projektach site specific, podczas jednej z poprzednich edycji prezentowano prace polskich artystów tworzących zagranicą (m.in. Magdalena Chowaniec, Helena Gołąb). Festiwal (wraz z Fundacją) zajmuje się również produkcją i koprodukcją spektakli z Polski i przygotowanych we współpracy z twórcami z zagranicy. Impreza wykorzystuje przestrzenie teatralne i klubowe (w ostatnich latach m.in. Teatr Narodowy, Teatr Polski, Centralny Basen Artystyczny, Teatr IMKA, Nowy Wspaniały Świat, Wytwórnia Wódek „Koneser”). W 2005 roku na zaproszenie festiwalu polscy widzowie po raz pierwszy mogli obejrzeć zespół Sasha Waltz & Guests z Berlina ze spektaklem Körper, który został pokazany w Teatrze Wielkim.

powiązane

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close