Sudermann & Söderberg / Niemcy/Szwecja, A talk w ramach Festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie

Zdjęcie: Sudermann & Söderberg / Niemcy/Szwecja, A talk w ramach Festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Melodia, gestykulacja i rytm dwóch młodych artystek tworzą kompozycję, opowiadającą o potrzebie porozumiewania się. Artystki wzięły na warsztat wszystkie wady, pęknięcia i niedoskonałości, którymi naszpikowane są nasze codzienne wypowiedzi. Dostrzegły w nich urok, nadały im własny rytm i melodię, wydobyły z nich piękno i podniosły do rangi sztuki. Bawią się gestem i językiem, i bawią nimi publiczność.

Jolika Sudermann (Niemcy) and Alma Söderberg (Szwecja) pracują razem od lata 2008 roku. Ich współpracę rozpoczął projekt Freedom of Speech, przygotowany na Over Het IJ Festival w Amsterdamie i sukcesywnie prezentowany na festiwalach i w teatrach całej Europy. Podczas 100° Berlin Festival Freedem of Speech otrzymał nagrodę publiczności. Obydwie twórczynie ukończyły Amsterdam School of the Arts, Alma choreografię, Jolika pantomimę. Połączyła je fascynacja zależnością pomiędzy językiem, muzyką oraz tańcem. Wcześniejszy spektakl Almy Cosas w 2010 roku został wyróżniony przez network Aerowaves.

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Jolika Sudermann and Alma Söderberg

Współpraca artystyczna: Igor Dobričić, Martin Nachbar

Światła: Erik Gramberg, Tilo Schwarz

Menedżer produkcji: Stephanie Lühn

Producent: Hetveem Theater Amsterdam

Koproducent: Zeitraumexit Mannheim, FFT Düsseldorf

Wsparcie: Tanzfabrik Berlin

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, ul. Jazdów 2

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close