Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Renata Piotrowska „The Forest”

Zdjęcie: Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Renata Piotrowska „The Forest”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl The Forest jest osobistym poszukiwaniem różnorodnych relacji z danym otoczeniem. Jest przyzwoleniem na transformację rzeczywistości będącej siecią zależnych od siebie elementów. Środowiskiem w spektaklu jest system nagłośnieniowy z całym swoim potencjałem. Artystka wchodzi w relacje z otaczającymi ją obiektami i dźwiękami, które są produkowane. Czy stawianie w opozycji podmiotu i przedmiotu, wyobrażonego i rzeczywistego oraz naturalnego i sztucznego zostanie tutaj zatarte? Podczas Festiwalu Ciało/Umysł zostanie zaprezentowany drugi etap pracy nad spektaklem: jego struktura. W kolejnym etapie pracy, na podstawie tej struktury, powstanie partytura pisemno-obrazkowa a następnie zostanie ona przekazana zaproszonym artystom do ich indywidualnej interpretacji.

Angielskim tytułem twórcy podkreślają fakt, że The Forest to projekt międzynarodowy. Punktem wyjścia do jego stworzenia stało się spotkanie Renaty Piotrowskiej (1980) z francuskim muzykiem Simonem Auffret oraz Min Kyoung Lee – artystką i tancerką z Korei Południowej w Montpellier we Francji, gdzie choreografka przebywała w ramach programu ex.e.r.ce. Podczas wspólnej pracy artyści dostrzegli, że choreograficzny język nie posiada narodowości, że jest dzieckiem globalnej wioski, która wyznacza ramy wzajemnych inspiracji i tworzy dynamikę środowiska. Tancerze-nomady poruszają się z miejsca do miejsca, w rytmie kolejnych staży, rezydencji i zaproszeń. Oderwani od swoich korzeni muszą bardzo szybko odnajdywać się w nowych sytuacjach, tworząc wspólną historię i wspólne wizje.

Renata Piotrowska o spektaklu The ForestSpektakl-koncert The Forest jest osobistym poszukiwaniem różnorodnych relacji z danym otoczeniem. Jest przyzwoleniem na transformację rzeczywistości będącej siecią zależnych od siebie elementów.

 

pokaz pracy w procesie
koncept, choreografia, partytura: Renata Piotrowska
współpraca i taniec: Min Kyoung Lee
dźwięk: Simon Auffret i Renata Piotrowska
światło: Renata Piotrowska we współpracy z Joanna Leśnierowska
partnerzy: Narodowe Centrum Choreograficzne w Montpellier, Art Stations Foundation
podziękowania dla Centrum w Ruchu
spektakl zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

czas trwania: 45 minut

 

Po spektaklu (ok. 19.45) odbędzie się spotkanie z Renatą Piotrowską, które poprowadzi Martyna Miller. 

 

Tegoroczny okres prób do spektaklu zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio, Scena Modelatornia, Pl. Defilad 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close