Fundacja Ciało/Umysł

Zdjęcie: Fundacja Ciało/Umysł

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Ciało/Umysł (prezese: Edyta Kozak, wiceprezes: Katarzyna Orzeszek-Koroblewska) jest organizacją zajmującą się szeroko pojętą sztuką tańca współczesnego. Stara się tworzyć profesjonalne warunki do jej zaistnienia, rozwoju i promocji, a także stymulować dialog między artystą a widzem, zapoznając publiczność z najnowszymi trendami tej sztuki. Ma na celu integrację polskich (głównie niezależnych) i zagranicznych twórców tańca, zapewnienie miejsca na warsztaty, eksperymenty, debiuty i premiery. Oprócz organizacji międzynarodowego festiwalu, konferencji i warsztatów, zajmuje się promocją polskich twórców zagranicą. Wśród projektów fundacji można wymienić międzynarodową konferencję Exchange/Change o strukturalno-finansowych sposobach wspierania tańca w Europie, Warszawską Noc Tańca (2008, 2009), Go! Go! Dance! (2009, 2010), premierę solowego spektaklu Edyty Kozak oraz koprodukcję premier polskich twórców.

powiązane

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close