Warszawa/Warszawska Scena Tańca 2014: „FOLK? A ja się (nie) zgadzam!”– projekcja filmu

Zdjęcie: Warszawa/Warszawska Scena Tańca 2014: „FOLK? A ja się (nie) zgadzam!”– projekcja filmu

Fot. Honorata Martin.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Ciało/Umysł zaprezentuje film Wojtka Kaniewskiego dokumentujący pracę nad polsko-islandzkim projektem FOLK? A ja się (nie) zgadzam!.

FOLK? A ja się (nie) zgadzam! to projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł i Reykjavik Dance Festiwal, który powstał z inspiracji spektaklem Edyty Kozak i Rolanda Rowińskiego o podobnym tytule. Punktem wyjścia w pracy nad spektaklem była próba przedefiniowania pojęcia folkloru oraz pokazanie go w szerokim kontekście, jako formy kultury oraz zjawiska społecznego i politycznego.

Zrealizowany w ramach rezydencji artystycznych w Poznaniu i w Reykjaviku projekt był kontynuacją rozpoczętych przez Fundację badań nad folklorem i próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, czym jest folklor w życiu społecznym, ekonomicznym i politycznym w dzisiejszej Polsce i Islandii.

Efekty pracy 12. artystów sztuk performatywnych były pokazane w sierpniu w Islandii podczas Reykjavik Dance Festiwal oraz we wrześniu w Warszawie w ramach Festiwalu Ciało/Umysł. Projektowi przez cały czas realizacji towarzyszył artysta wideo Wojtek Kaniewski, który zarejestrował przebieg współpracy artystów z Polski i Islandii.

Wstęp wolny.

Projekt FOLK? A ja się (nie) zgadzam! jest finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Foyer, ul. Zamoyskiego 20. WSTĘP WOLNY.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close