Sopot/Teatr Boto/Sopockie Konsekwencje Teatralne – pokaz nagrodzonych spektakli: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak się pozbyłam prokrastynacji”

Zdjęcie: Sopot/Teatr Boto/Sopockie Konsekwencje Teatralne – pokaz nagrodzonych spektakli: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak się pozbyłam prokrastynacji”

fot. K. Chmura-Cegiełkowska

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Boto w Sopocie zaprasza na prezentację solowego spektaklu Aleksandry Bożek-Muszyńskiej Dzień, w którym V. dała mi do myślenia, albo jak się pozbyłam prokrastynacji. Spektakl ten został nagrodzony podczas konkursu II Sopockie Konsekwencje Teatralne nagrodą Małej Konsekwencji Teatralnej.

O spektaklu: 

„Drogi widzu,

zamknij oczy,

niech pytanie to wyskoczy

w Twojej głowie.

Daj czas sobie na odpowiedź…”

Punktem wyjścia do pracy nad projektem była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: na co przyjdzie jeszcze czas? „Przyjdzie na to czas…” śpiewała Violetta Villas i to ona dała temu początek. Poszukiwania ruchowe poprzedziła praca badawcza oraz wywiad przeprowadzony na grupie kobiet z pokolenia 50+ oraz 30+. Inspiracją dla poszukiwań ruchowych, była estetyka kampu, zwłaszcza jego aspekt wizualny i swoista naiwność.

Ogromne podziękowania dla wszystkich kobiet, które zgodziły się wziąć udział w ankiecie oraz dla Anny Czyżykiewicz, Hanny Bylki-Kaneckiej, Jakuba Pałysa, Alexa Bradshawe’a i Anny Bojary.

koncepcja kuratorska: Edyta Kozak, Anikó Rácz

kierownik produkcji: Krzysztof Kwiatkowski

producent: Fundacja Ciało/Umysł

współorganizatorzy: SÍN Arts and Culture Centre w Budapeszcie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

partner strategiczny: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie

organizator: Teatr BOTO

partner: Victus Apartamenty

patroni medialni: Trojmiasto.pl, Radio Gdansk, Prestiż. Magazyn Trójmiejski, e-teatr.pl

Spektakl powstał w ramach projektu Exchange: Change Time and Dance.

Projekt współfinansowany przez Miasto st. Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Polska), Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu (Węgry)

Premiera: 3 października 2017, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Festiwal Ciało/Umysł

Bilety w cenie 20-25 zł do kupienia tutaj.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Sopot: Teatr Boto, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close