Białystok/XV Festiwal „Kalejdoskop”: Ramona Nagabczyńska „More”

Zdjęcie: Białystok/XV Festiwal „Kalejdoskop”:  Ramona Nagabczyńska „More”

Fot. Jakub de Barbaro.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach  XV jubileuszowej edycji Festiwalu „Kalejdoskop” Podlaskie Stowarzyszenie Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Ramony Nagabczyńskiej More w wykonaniu Magdaleny Jędry i Anny Steller.

O spektaklu:

W 1993 roku Genesis P’Orridge i jego partnerka Lady Jaye Breyer zaczynają proces stopniowej transformacji własnych ciał. Ma ona doprowadzić do sytuacji, w której obydwa ciała nie tylko będą wyglądały tak samo, ale staną się tym samym. Cut-upową metodą P’Orridge i Breyer generują razem nową pandrogyniczną istotę, którą nazywają Breyer-P’Orridge. Ich transformację można potraktować jako utopijną praktykę transhumanistyczną, ponieważ wedle jednego z twórców tego ruchu, Maxa More’a, istotą transhumanizmu jest tranzytowość, niestabilność kondycji ludzkiej. W spektaklu More twórczynie przyglądają się transhumanizmowi, który rozprawia się z mitem indywidualizmu i realizuje głęboko zakorzenione pragnienie powrotu do stanu splecionego z innym.

Koncepcja i choreografia: Ramona Nagabczyńska

Wykonanie: Magda Jędra i Anna Steller
Konsultacje dramaturgiczne: Karolina Kraczkowska

Muzyka: Sasha Zakrevska (Poly Chain), Franz Schubert, Umberto
Światła: Jan Cybis

Produkcja: Fundacja Ciało/Umysł przy wsparciu programu Performing Europe

Partner: network apap – advancing performing arts project

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa” oraz przez m.st. Warszawa i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Premiera: 30.09.2017 Teatr Studio w Warszawie w ramach Festiwalu Ciało/Umysł

Spektakl zawiera elemnty nagości.

Choreografka jest członkinią Centrum w Ruchu.

http://centrumwruchu.pl/

Ramona Nagabczyńska – tańca się uczyła w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem oraz w London Contemporary Dance School w Londynie, następnie ukończyła studia na Wydziale Kulturoznawstwa na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Pracowała z szeroką gamą polskich i zagranicznych choreografów, reżyserów i artystów wizualnych, występując na najbardziej prestiżowych scenach i galeriach Europy i USA. Do najważniejszych prac choreograficznych Ramony Nagabczyńskiej należą: New (Dis)Order (2012), RE//akumulacja (2012), Dinge (2014), pURe (2015) oraz More (2017). W 2014 roku Ramona weszła do prestiżowej sieci Aerowaves ze spektaklem New (Dis)Order, a od 2016 jest artystką wspieraną przez europejską sieć sztuk performatywnych apap.

Pokazom towarzyszą wieczorne rozmowy festiwalowe z artystami, miejsce: Miodosytnia – Kawiarnia Bistro, ul. Sienkiewicza 2, godz. 20.00. WSTĘP WOLNY.

BILETY:

UWAGA!  Bilety na spektakl Guilherme’a Botelho „Sideways Rain” w sprzedaży w kasie OiFP oraz przez Internet: http://bit.ly/FK18_sidewaysrain

– Bilety na pozostałe spektakle w sprzedaży w:

– SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10

– W miejscach prezentacji na godzinę przed spektaklem

Ulgowy: 15 zł*

Karnet: 6 prezentacji + kubek = 70 zł

Normalny: 20 zł

Karnet: 6 prezentacji + kubek = 100 zł

Sprzedaż po 21 kwietnia 2018 r.

Ulgowy: 20 zł*

Karnet: 6 prezentacji + kubek = 100**

Normalny: 25 zł

Karnet: 6 prezentacji + kubek = 130 zł**

*Bilety ulgowe dla uczniów, studentów, emerytów za okazaniem ważnej legitymacji przed prezentacją spektaklu

** Uwaga! Karnet nie obejmuje spektaklu. Guilherme’a Botelho Sideways Rain. Bilety na ten spektakl dostępne w kasie OiFP oraz internetowo: http://bit.ly/FK18_sidewaysrain

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

Białystok: Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close