Festiwal Kalejdoskop

Zdjęcie: Festiwal Kalejdoskop

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Kalejdoskop odbywa się od roku 2004 i obejmuje prezentację wydarzeń z nurtu tańca współczesnego, tj. spektakle, warsztaty praktyczne i projekty, jak również, wymiennie, różnorodne warsztaty artystyczne, m.in. fotograficzne i rysunku, a także wykłady teoretyczne. Przedstawienia prezentowane są zarówno w przestrzeni typowo scenicznej, jak również w przestrzeni pozateatralnej (Centrum Handlowe Alfa). Festiwal organizowany jest przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, a jego dyrektorami są Joanna Chitruszko i Karolina Garbacik.

W festiwalu brali już udział m.in. tacy artyści, jak Mufmi Teatr Tańca i Anna Piotrowska (Warszawa), Takako Matsuda (Japonia/Warszawa), Teatr Tańca Vogue (Gryfino), Grupa Przejściowa (Białystok), Teatr Soma (Toruń), Teatr Dada von Bzdülöw (Gdańsk), Good Girl Killer (Gdańsk), Teatr Maat (Lublin), oraz Marta Ladjanszki z Węgier i ZITA z Grecji.

Warsztaty fotografii ruchu prowadzili tacy specjaliści, jak Jarosław Cieślikowski i Jakub Wittchen, warsztaty teoretyczne o tańcu – krytycy: Anna Królica, Witold Mrozek, Julia Hoczyk i Aleksandra Jatczak.

powiązane

Ludzie

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close