Białystok/XVII Festiwal „Kalejdoskop”: Anna Kraśnicka „Śladami pokoleń” – spacer z przewodnikiem

Zdjęcie: Białystok/XVII Festiwal „Kalejdoskop”: Anna Kraśnicka „Śladami pokoleń” – spacer z przewodnikiem

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Białystok jest miastem niezwykle doświadczonym przez wojny. Więź międzypokoleniowa została nadszarpnięta wraz z utratą połowy społeczności w czasie Holocaustu. W wieku XVIII Białystok był wersalem północy, w wieku XIX Manchesterem północy, wreszcie ważnym żydowskim ośrodkiem przed wojną i wielkim gruzowiskiem po wojnie… Czym żyły poprzednie pokolenia? Jakie były troski dnia codziennego? Jakie rozrywki i przyzwyczajenia były typowe dla pokoleń białostoczan? O tym dowiecie się na spacerze…

Organizatorzy Festiwalu Kalejdoskop zapraszają na otwarty dla wszystkich spacer, prowadzony przez licencjonowanego przewodnika miejskiego. Trasa spaceru będzie prowadziła przez ważne dla miasta i pokoleń jego mieszkańców miejsca. Na trasie uczestnicy będą mogli obejrzeć realizowany w przestrzeni miejskiej projekt site-specific Spacer po ciało Anny Piotrowskiej.

Przewodnik: Anna Kraśnicka

***

W 2020 roku festiwal podejmie nowy temat przewodni – pokoleniowość. W centrum zainteresowania festiwalu znajdzie się znaczenie pokoleniowej zmiany warty w twórczości najwybitniejszych tancerzy, jej wpływ na pojawiające się nowe sposoby budowania artystycznej wypowiedzi oraz budowanie dialogu pokoleniowego wśród odbiorców. Organizatorzy zechcą zaprezentować widowni najciekawsze spektakle różnych pokoleń twórców, podążając za trendami w tańcu współczesnym i angażując widownię w różnym wieku.

Festiwal organizowany jest przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca. Jego początki związane były z działalnością małej, nieformalnej grupy tancerzy. Przez lata wydarzenie rosło, wzmacniając swoją pozycję na kulturalnej mapie Polski. Dzięki niemu od 17 lat do Białegostoku przyjeżdżają najważniejsi tancerze i twórcy tańca współczesnego, żeby prezentować swoje dzieła, wymieniać się doświadczeniem, nawiązywać nowe kontakty i rozwijać swoje umiejętności.

Organizatorzy festiwalu zapraszają do współpracy wolontariuszy chcących pomóc przy realizacji festiwalu. Więcej informacji na profilu Facebookowym festiwalu: https://www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop/

Kalejdoskop 2020 dofinansowano z budżetu Miasta Białegostoku oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kalejdoskop XVII logo baner (miniaturka)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close