Białystok: XIII Festiwal „Kalejdoskop”

Zdjęcie: Białystok: XIII Festiwal „Kalejdoskop”

Fot. Ken Reynolds

Wersja do druku

Udostępnij

Wczesna wiosna to już od wielu lat czas, kiedy do Białegostoku zjeżdża się środowisko tańca współczesnego i widzowie, którzy pragną obejrzeć najnowsze produkcje i śledzić najbardziej wartościowe trendy obecne w polskim tańcu. Festiwal Kalejdoskop jest organizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, a za jego kształt odpowiadają dyrektorki Joanna Chitruszko i Karolina Garbacik oraz programatorka Anna Królica.

W programie tegorocznej festiwalu, która odbędzie się w dniach 7-10 kwietnia 2016,  znajdą się m.in. spektakle: Nesting efekt współpracy Krakowskiego Teatru Tańca z izraelskim choreografem Idanem Cohenem, Object – produkcja izraelsko-holendersko-rosyjska, której twórcami są Uri Ivgi i Johan Greben oraz spektakl Macieja Kuźmińskiego Room 40.

Warto wybrać się także na performanse Filipa Szatarskiego i Radka Hewelta, spektakl Dying Swan Barbary Bujakowskiej. Podczas Kalejdoskopu będzie można zobaczyć także inne prace doskonałych polskich choreografów:  Monochrome Jacka Przybyłowicza, ostatnie produkcje Karoliny Garbacik (Matylda R.),Anny Piotrowskiej (democratic body) oraz Teatru Tańca Zawirowania (Wybieg).

Nie chcemy „odczarowywać” tańca współczesnego, zbytnio go analizować czy tłumaczyć. Chcemy, żeby widz oswoił się z tą dziedziną sztuki i poczuł, jak wiele taniec najnowszy może mu zaoferować. Łatwiej to osiągnąć, kiedy publiczność może w ciągu kilku dni zobaczyć świetne produkcje, a potem porozmawiać o nich w przyjaznej atmosferze praktyków, teoretyków i widzów.” – mówi Anna Królica, programatorka Festiwalu.

Na uczestników Festiwalu czekają liczne wydarzenia towarzyszące: spotkania z artystami, dyskusje, warsztaty, wystawy, a także imprezy w mniej formalnej atmosferze. Wszystko to, by Kalejdoskop był prawdziwym świętem tańca.

Czwartek, 7 kwietnia

18.30  Karolina Garbacik Matylda R. – wszyscy jesteśmy super
Białostocki Teatr Lalek

20.00  Filip Szatarski i Radek Hewelt Clever Project

Białostocki Teatr Lalek

Piątek, 8 kwietnia

12.00-14.00 Taneczny Lunch w Innej Bajce

Inna Bajka – wstęp wolny

18.00   Otwarcie XIII edycji Festiwalu Kalejdoskop, Wernisaż fotografii Katarzyny Machniewicz

wystawa: 7-24 kwietnia 2016, sala impresaryjna, Spodki, WOAK Białystok

18.30  Barbara Bujakowska SWAN…LIKE II: Dying swan

Sala impresaryjna, Spodki, WOAK Białystok

20.00  Maciej Kuźmiński Room 40      

Białostocki Teatr Lalek

 

 

Sobota, 9 kwietnia

12.00-14.00 Taneczny Lunch w Innej Bajce

Inna Bajka – wstęp wolny

17.30  Teatr Tańca Zawirowania Wybieg

Białostocki Teatr Lalek

19.00 Kielecki Teatr Tańca Monochrome/Sen Jakuba

Opera i Filharmonia Podlaska

20.15 Krakowski Teatr Tańca NESTING

Opera i Filharmonia Podlaska

22.00 Muzyczno-Taneczne Jam Session
Koncert Zespołu „Legarytmy”

Batyskaf – wstęp wolny

 

Niedziela, 10 kwietnia

12.00-14.00 Taneczny Lunch w Innej Bajce

Inna Bajka – wstęp wolny

18.00 Ewelina Drzał-Fiałkiewicz Homogemonia

Anna Kamińska, Patryk Durski 5 dm3

Ivgi & Greben Object

Białostocki Teatr Lalek

19.30 Anna Piotrowska democratic body

Opera i Filharmonia Podlaska

Więcej informacji na stronie festiwal-kalejdoskop.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop.

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Białystok: Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1/ WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14/Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1/Inna Bajka, ul. Akademicka 10/1/ Batyskaf, ul. Piłsudskiego 29.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close