Białystok/XVII Festiwal „Kalejdoskop”: Anna Piotrowska „Spacer po ciało. Site specific”

Zdjęcie: Białystok/XVII Festiwal „Kalejdoskop”: Anna Piotrowska „Spacer po ciało. Site specific”

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 17 edycji Festiwalu Kalejdoskop organizatorzy zapraszają na pokaz projektu site-specific Anny Piotrowskiej, przygotowany wraz z grupą chętnych tancerzy. Performans związany będzie z konkretnym miejscem topografii miasta – schodami przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku.

Obudź się! Tak niewiele trzeba, żeby mieć radość z bycia i dostrzegania otoczenia (…) zauważać proste potrzeby ciała, które budzą w nim tęsknotę do ruchu i tańca. Zapraszamy na spacer po ciało.

Projekt realizowany w formie warsztatu to budzenie ciekawości na przestrzeń, która inspiruje ciało do działania.

Próby: 3 i 4 września, godz. 16.00-18.00

Pokazy: 5 i 6 września, godz. 14.00

Zgłoszenia: 

Osoby, które chcą wziąć udział w projekcie jako tancerze, proszone są o wypełnienie formularza: https://forms.gle/To1m7tHyzEp2qgtFA

Prowadzenie, koncepcja, choreografia: Anna Piotrowska

Anna Piotrowska – doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerka, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca – eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (1995). Od roku 1996 stworzyła ponad 115 autorskich choreografii i przedstawień. Od września 2019 p.o. dyrektora Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK i prodziekan Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Od września 2020 dyrektor Teatru ROZBARK.

***

W 2020 roku festiwal podejmie nowy temat przewodni – pokoleniowość. W centrum zainteresowania festiwalu znajdzie się znaczenie pokoleniowej zmiany warty w twórczości najwybitniejszych tancerzy, jej wpływ na pojawiające się nowe sposoby budowania artystycznej wypowiedzi oraz budowanie dialogu pokoleniowego wśród odbiorców. Organizatorzy zechcą zaprezentować widowni najciekawsze spektakle różnych pokoleń twórców, podążając za trendami w tańcu współczesnym i angażując widownię w różnym wieku.

Festiwal organizowany jest przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca. Jego początki związane były z działalnością małej, nieformalnej grupy tancerzy. Przez lata wydarzenie rosło, wzmacniając swoją pozycję na kulturalnej mapie Polski. Dzięki niemu od 17 lat do Białegostoku przyjeżdżają najważniejsi tancerze i twórcy tańca współczesnego, żeby prezentować swoje dzieła, wymieniać się doświadczeniem, nawiązywać nowe kontakty i rozwijać swoje umiejętności.

Organizatorzy festiwalu zapraszają do współpracy wolontariuszy chcących pomóc przy realizacji festiwalu. Więcej informacji na profilu Facebookowym festiwalu: https://www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop/

Kalejdoskop 2020 dofinansowano z budżetu Miasta Białegostoku oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kalejdoskop XVII logo baner (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Białystok: schody przed Teatrem Dramatycznym im. A. Węgierki, ul. Elektryczna 12

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close