Białystok/XVIII Festiwal „Kalejdoskop” 2021: „blask” – chor. Jakub Lewandowski

Zdjęcie: Białystok/XVIII Festiwal „Kalejdoskop” 2021: „blask” – chor. Jakub Lewandowski

"blask", fot. P. Wyszomirski

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl blask jest finałem projektu rezydencja/premiera 45+, który został zrealizowany w ramach 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca 2020. Było to spotkanie w pracy dojrzałych tancerek, które reprezentują różne doświadczenie i myślenie o tańcu. Choreografię stworzył Jakub Lewandowski, a w procesie były Marta Bury, Sylwia Hefczyńska – Lewandowska, Eliza Hołubowska oraz Iwona Olszowska.

 

B l a s k przyniósł widzom ogromną porcję wzruszeń. To intymny, obnażający spektakl o kobietach i współczesnym świecie, który wymaga od nas wiecznej młodości i spełniania wyśrubowanych kanonów piękna. Obcisłe brokatowe suknie – syreny, sandałki na wysokich obcasach, długie włosy, prężące się ciała i przylepione uśmiechy – aż bije od nich blask. Tancerki kontrastują te zmagania z nadchodzącą starością, brakiem energii, smutkiem. Jeśli to cię dotknie, jeśli się poddasz – wypadasz z peletonu – zdają się mówić. Niewesołe wnioski, ale siła i harmonia ich ruchów pozostawia nam nadzieję.

 

GFT 2020 – Anna Umięcka

 

blask

Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N  

17 czerwca, godz. 19.00

 

Choreografia/reżyseria: Jakub Lewandowski

Kreacja/wykonanie: Marta Bury, Sylwia Hefczyńska – Lewandowska, Eliza Hołubowska, Iwona Olszowska

Reżyseria świateł: Paweł Murlik

Muzyka: Michał Lis

Kostiumy, scenografia: Adrianna Gołębiewska

Czas trwania spektaklu: 45 min

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close