Białystok/XVII Festiwal „Kalejdoskop”: Wieczór krótkich form – Teatr Tańca EGO VU „Niestrojenie”/ Eliza Kindziuk

Zdjęcie: Białystok/XVII Festiwal „Kalejdoskop”: Wieczór krótkich form – Teatr Tańca EGO VU „Niestrojenie”/ Eliza Kindziuk

„Niestrojenie”. Fot. Gabor Dusa

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy Festiwalu Kalejdoskop zapraszają na wieczór krótkcih form choreograficznych, w ramach którego zostaną pokazane dwa spektakle: Niestrojenie Teatru Tańca EGO VU w choreografii Elizy Hołubowskiej oraz SEE ME Elizy Kindziuk.

O spektaklu Niestrojenie:

Naturalnym odruchem w naturze jest szukanie zestrojenia z otoczeniem, z partnerem, z samym sobą. Szukamy go na wielu poziomach: fizycznym, psychicznym, energetycznym. Zdarza się, że osiągnięcie harmonii jest niemożliwe. Niestrojenie po kwalifikacji na polskich eliminacjach w Bytomiu, zaprezentowane było podczas Międzynarodowego Festiwalu SoloDuo w Budapeszcie (styczeń 2020) i wybrane do prezentacji podczas Gali festiwalu wśród siedmiu najlepszych spektakli.

Choreografia: Eliza Hołubowska

Tancerze: Ewelina Tołyż, Bartosz Wilniewicz

czas trwania: 10 min

Teatr Tańca EGO VU jest grupą pracującą w oparciu o różne techniki tańca i teatru. Stara się wytworzyć własny język wypowiedzi. Tancerze EGO VU szkolą swój warsztat na licznych warsztatach i festiwalach oraz zapraszają do siebie innych artystów. Teatr Tańca EGO VU działa w Gryfinie i współpracuje z placówkami w Polsce i za granicą, m.in. z Teatrem KANA w Szczecinie oraz z niemieckimi ośrodkami: Ośrodkiem Działań Twórczych Schloss Bröllin i z teatrem Uckermärkische Bühnen w Schwedt.

*

O spektaklu SEE ME:

Czy wiesz, że co 62 minuty umiera co najmniej jedna osoba w wyniku zaburzeń odżywiania? Czy wiesz, że zaburzenia odżywiania mają najwyższy wskaźnik umieralności w jakiejkolwiek chorobie psychicznej? Solo SEE ME jest analizą osoby zmagającej się z tym problemem XXI wieku. Ukazuje postać, której zarówno ciało, jak i umysł wyniszcza brak akceptacji własnego wyglądu. Przeprowadza publiczność poprzez występujące u niej stany emocjonalne, próby walki z chorobą i samą sobą, a także odkrywa jej niespokojne wnętrze.

Choreografia i taniec: Eliza Kindziuk

czas trwania: 10 min

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=Ei9cXgGXlKQ&feature=youtu.be

Eliza Kindziuk (1991) – tancerka, choreografka, pedagożka tańca. Absolwentka A. Bruckner Private University w Linzu (Austria), na kierunku Taniec współczesny i pedagogika tańca. Pracowała jako tancerka dla WEE Dance Company w Goerlitz (Niemcy), a następnie jako kierownik artystyczny Teatru Tańca Caro w Siedlcach. Obecnie pracuje jako pedagożka tańca w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca w Białymstoku, prezentuje swoją solową choreografię SEE ME w Polsce i za granicą oraz jest członkinią kolektywu UNITED LIMBS.

***

W 2020 roku festiwal podejmie nowy temat przewodni – pokoleniowość. W centrum zainteresowania festiwalu znajdzie się znaczenie pokoleniowej zmiany warty w twórczości najwybitniejszych tancerzy, jej wpływ na pojawiające się nowe sposoby budowania artystycznej wypowiedzi oraz budowanie dialogu pokoleniowego wśród odbiorców. Organizatorzy zechcą zaprezentować widowni najciekawsze spektakle różnych pokoleń twórców, podążając za trendami w tańcu współczesnym i angażując widownię w różnym wieku.

Festiwal organizowany jest przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca. Jego początki związane były z działalnością małej, nieformalnej grupy tancerzy. Przez lata wydarzenie rosło, wzmacniając swoją pozycję na kulturalnej mapie Polski. Dzięki niemu od 17 lat do Białegostoku przyjeżdżają najważniejsi tancerze i twórcy tańca współczesnego, żeby prezentować swoje dzieła, wymieniać się doświadczeniem, nawiązywać nowe kontakty i rozwijać swoje umiejętności.

Organizatorzy festiwalu zapraszają do współpracy wolontariuszy chcących pomóc przy realizacji festiwalu. Więcej informacji na profilu Facebookowym festiwalu: https://www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop/

Kalejdoskop 2020 dofinansowano z budżetu Miasta Białegostoku oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kalejdoskop XVII logo baner (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Białystok: Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close