Ludzie tańca

Eliza Hołubowska

  • tancerka
  • choreografka
Zdjęcie: Eliza Hołubowska

Eliza Hołubowska (z prawej) w projekcie Recykling - Łasztownia Weroniki Fibich z Teatru Kana. Fot. Tomasz Tarkowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Eliza Hołubowska  – zawodowy tancerz, instruktor, choreograf, mgr animacji społeczno-kulturalnej, fizjoterapeuta, wykładowca Zespołu Szkól Artystycznych TOP-ART i Studiów Podyplomowych na kierunku  Pedagogika Tańca w Szczecinie, juror i instruktor na festiwalach tanecznych. Specjalizuje się w tańcu współczesnym. Ciągle poszerza swoją wiedzę, biorąc udział w róznych projektach i szkoleniach zarówno z  tańca wspólczesnego , jak i improwizacji.

W latach 1999 -2004  artystka mieszkała i  pracowała  w Kaliszu, tańcząc w Teatrze Tańca ALTER, kierowanym przez Witolda Jurewicza. Podczas pobytu Kaliszu zdobyła tytuł zawodowego tancerza przyznawanego przez Związek Artystów Scen Polskich w Warszawie. Od 2005 roku Eliza została zatrudniona w Gryfińskim Domu Kultury jako instruktor i choreograf Teatru Tańca VOGUE (obecnie EGO VU). EGO VU ma na swoim koncie wiele nagród i prestiżowych występów na międzynarodowych festiwalach tanecznych.

Za swoje osiągnięcia artystyczne Eliza Hołubowska była wielokrotnie nagradzana przez władze miast, w których pracowała –  w 2003 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza, na przełomie 2007/2008  dwa wyróżnienia Starosty Gryfińskiego za promocję powiatu,  dwie  „statuetki bociana” w kategoriach  „animator kultury” i „twórca roku” , a wlatach 2020 i 2011 –  dwie nominacje do WODNIKÓW, wyróżnień Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino.

 Jako tancerz i choreograf Eliza Hołubowska od kilku lat współpracuje z Teatrem KANA w Szczecinie i Ośrodkiem Działań Twórczych  Schloss  Broellin w Niemczech, nieopodal Pasewalku i Szczecina.

Brała udział w kilku międzynarodowych projektach: dwukrotnie z Be van Vark Niemcy, Hilke Diemer (Holandia), Kenneth Flak (Szwecja), Leszek Mądzik (Polska). Obecnie na stałe współpracuje jako tancerka i choreograf z Teatrem Uckermärkische Bühnen  w Schwedt w Niemczech.

Artystka była także twórcą koncepcyjnym i organizatorem warsztatów tańca KINESFERA przy Operze na Zamku w Szczecinie, a obecnie powołała do życia jedyny regularny w województwie zachodniopomorskim festiwal tańca współczesnego JESIENNA SCENA TAŃCA, który odbywa się w Gryfinie

Jest także twórcą ruchu scenicznego do spektaklu I było wolno w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie i spektaklu Dzikie Łabędzieci w Teatrze PLECIUGA w Szczecinie. Była konsulantem tańca w przygotowaniach do musicalu Noc w środku dnia Anny Dramowicz w Olsztynie.

Eliza Hołubowska (z prawej) w projekcie Recykling - Łasztownia Weroniki Fibich z Teatru Kana. Fot. Tomasz Tarkowski.
Eliza Hołubowska (pierwsza z prawej, przodem) w spektaklu Deteriorations, chor. Hendrik Kaalund. Fot. Marta Suszyńska
Eliza Hołubowska (z lewej) w spektaklu Deteriorations, chor. Hendrik Kaalund. Fot. Marta Suszyńska

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close