Gryfino/VII Jesienna Scena Tańca: Projekt PańFu „Cebulowa z parówkami”, Agnieszka Bogusławska „Obietnica”, Tołyż/Wojciechowski „Ku czerwieni”, Teatr Tańca Ego Vu „Nie z tego świata” i „Buka”

Zdjęcie: Gryfino/VII Jesienna Scena Tańca: Projekt PańFu „Cebulowa z parówkami”, Agnieszka Bogusławska „Obietnica”, Tołyż/Wojciechowski „Ku czerwieni”, Teatr Tańca Ego Vu „Nie z tego świata” i „Buka”

Obietnica. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII Festiwalu Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca w Gryfinie odbędzie się pokaz pięciu spektakli jednego wieczoru: Cebulowa z parówkami zespołu Projekt PańFu, Obietnica Agnieszki Bogusławskiej, Ku czerwieni duetu Tołyż/Wojciechowski, Nie z tego świata Teatr Tańca Ego Vu (młodsza grupa) i Buka Teatr Tańca Ego Vu.

Cebulowa z parówkami

Stół to symbol domu, współbiesiadowania, gościnności, bycia razem. Czy osoby, które przy nim zasiadają są razem? Czy jest to miejsce rzeczywistego spotkania, czy „razem” przytrafia się przez przypadek? Osoby te niosą wiele znaczeń, tak jak wieloznaczne okazuje się ich spotkanie. Co je łączy? Podano do stołu, zapraszamy. Dziś Cebulowa z parówkami.

choreografia zbiorowa: Joanna Miś-Fudali, Marta Pańka, Magdalena Bujalska, Małgorzata Pośpiech
tańczą: Joanna Miś-Fudali, Marta Pańka, Magdalena Bujalska, Małgorzata Pośpiech

Projekt PańFu tworzą byli tancerze Teatru Tańca Akro. Jest to nowa inicjatywa Joanny Miś-Fudali i Marty Pańki. Projekt PańFu istnieje od września 2014 roku. Jest formacją artystyczną i jednocześnie laboratorium ruchu. Głównym założeniem Projektu jest poszukiwanie nowych form wyrazu poprzez taniec, ruch. Zespół pracuje w oparciu o technikę tańca współczesnego, wzbogaconą o język teatru i improwizację, wciąż poszukując kompromisu pomiędzy tym co taneczne a tym co teatralne. Inspiracją do pracy, tworzenia choreografii jest codzienne życie, otaczająca rzeczywistość. W przedstawieniach PańFu, widz odnajduje zarówno taneczną narrację, jak i teatralną dramaturgię. Jedno przenika się z drugim tworząc swoisty i charakterystyczny styl. Każdy spektakl to konsekwentnie opowiedziana historia, czasami ukryta w tańcu, a czasami opowiedziana na jego tle. Spektakl Cebulowa z parówkami otrzymał nagrodę za pokazanie perspektywy świata realnego i nierealnego na Ogólnopolskim Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca w Słupsku oraz został zaproszony na Międzynarodowe Spotkania Artystyczne do Zbąszynia.

Obietnica

Solo fizyczne zostało zainspirowane tematem pustelników. Autorka zrobiła research na temat ludzi, którzy odłączyli się od społeczeństwa, żeby przejść ważną inicjację lub po prostu żyją oderwaniu od rzeczywistości z rożnych przyczyn. Interesowały ją przyczyny decyzji o życiu pustelniczym.

choreografia i wykonanie: Agnieszka Bogusławska

Agnieszka Bogusławska – intensywnie szkoliła się w technice modal underground pod okiem Kamy Giergoń i Thierry’ego Vergera, brała udział w wielu warsztatach (taniec współczesny, improwizacja, kontakt improwizacja, new age, wacking, house, jazz, afro). W tym roku wystawiła w Szczecinie dwa spektakle: Quiet Expo w OFF Marinie i Bieguny w Teatrze Lalek Pleciuga. Obecnie pracuje ze szczecińskimi artystami nad projektem filmowym i bierze udział w kilkumiesięcznych warsztatach Trening świadomości z Agnieszką Sokołowską w Warszawie, na których poznaje metody psychoterapeutycznej pracy z ruchem i analizy ruchu na podstawie Laban Bartenieff  Movement System. Chce mieć świadomość swojego ciała nie tylko czysto fizycznie i motorycznie, ale również chce za pomocą niego odkrywać prawdy o sobie i o świecie, który ją otacza.

Ku czerwieni

Etiuda prezentowana była w Teatrze Muzycznym w Łodzi, Teatrze V6 w Łodzi, podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca Lądeckie Lato Baletowe oraz Festiwalu Deltebre Dansa w Hiszpanii.

choreografia: Ilona Gumowska
tancerze: Ewelina Tołyż, Franciszek Wojciechowski

Nie z tego świata

Każdy ma swój świat. One są inne – nie z tego świata.

Trzy tancerki w tym roku dołączyły do młodszej grupy Teatru Tańca Ego Vu. Wcześniej zasilały skład Zespołu Tańca Współczesnego Fajber Flex prowadzonego przez Joannę Buśko przy Gryfińskim Domu Kultury.

choreografia: Eliza Hołubowska

tańczą: Klaudia Purtak, Karolina Wojdyła i Anna Mastalska

Buka

Lęki i strach towarzyszą nam od momentu narodzin. U rodziców pojawia się permanentny lęk o dzieci i w trosce o nie hodują lęki w swoich pociechach. Kolejne doświadczenia dają nam nowe lub utrwalają wcześniej powstałe. Czego się boimy? Co jest powodem lęku? Kiedy pojawia się Buka? Buka to według Wikipedii fikcyjne stworzenie, bohater cyklu książek o Muminkach autorstwa Tove Jansson. Istota podobna do skały, o potężnej posturze, bladych oczach i wyszczerzonych zębach. Buka przemieszcza się po świecie. Przyciąga ją światło i ciepło domu. Pojawiając się w jakimś miejscu przynosi chłód i zamraża ziemię, na której dłuższy czas stoi. W miejscu, gdzie przebywa dłużej niż godzinę, nic już nie wyrośnie. Buka wzbudza powszechny strach, jednak nie wiadomo, czy naprawdę jest groźna, a może tylko samotna i nieszczęśliwa.

pomysł: Eliza Hołubowska
ruch: Eliza Hołubowska i zespół
występują: Monika Barańska, Anna Bartczak, Agnieszka Buda, Joanna Busko, Anna Deptuła, Julia Lewandowska, Katarzyna Łyczakowska, Marta Sieńczak, Kamila Sikorska, Maja Szymkowiak, Krzysztof Gmiter, Bartosz Wilniewicz

***

VII Festiwal Małych Form Ruchowych Jesienna Scena Tańca 2015

Organizatorzy: Gryfiński Dom Kultury, Teatr Tańca Ego Vu i Środowisko Inicjatyw Artystycznych hybadu

Koszty:

bilety jednodniowe na spektakle: 15 zł

bilet na Silent Disco: 15 zł

koszt każdego warsztatu: 60 zł (4 godz.)

 

Bilety, rezerwacje i zapisy:

Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie (w dniu wydarzeń na godzinę przed rozpoczęciem – kasa w Gryfińskim Domu Kultury)

tel.: 91 852 31 83, e-mail: turystyka@gryfino.pl

Więcej informacji:

gdk.com.pl

facebook.com/ttegovu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gryfino: Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close