Gryfino: Koncert Teatru Tańca EGO-VU

Zdjęcie: Gryfino: Koncert Teatru Tańca EGO-VU

Fot. Andrzej Makowski

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Ego Vu intensywnie przygotowuje się do tradycyjnego wiosennego koncertu. Tym razem zespół pokaże siedem choreografii oraz krótkie filmy z udziałem tancerzy. Nie będzie to typowy koncert premier, ponieważ wiele ze spektakli miało już swoje premiery poza macierzysta sceną.

– Intensywnie współpracowaliśmy z wieloma instytucjami, m.in. szczecińską Akademią Sztuki czy Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza. Właśnie tam czy chociażby podczas festiwalu Kto się nie boi Virginii Woolf? nasze spektakle były prezentowane po raz pierwszy – mówi Eliza Hołubowska, szef zespołu.

Zebrało się ich ostatnio kilka, więc teraz zespół zaprezentuje je mieszkańcom naszego miasta.

– Pojawią się także nowe propozycje. Pokażemy także krótkie filmy z udziałem naszych tancerzy.

Nie tylko koncert

Od kilku ostatnich lat tancerze nie mogą liczyć na tzw. okres ogórkowy.

– Praktycznie przez cały rok nad czymś pracujemy. To spektakle własne, choreografie, które przygotowujemy z myślą o konkretnych imprezach, czyli najoględniej mówiąc zamówione lub praca w teatrze w Schwedt. To wszystko niestety wyklucza jakiekolwiek wakacje. Także te, w okresie letnim – mówi E. Hołubowska.

Tydzień temu zespół prezentował się gościnnie podczas X Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu, który odbywał się w szczecińskim Teatrze Pleciuga. Z kolei dwa tygodnie po gryfińskim koncercie wyjedzie na międzynarodowe warsztaty, które od kilku lat odbywają się w niemieckim Brollinie.

– Potem przyjdzie czas na intensywnie przygotowania do udziału w międzynarodowym festiwalu Solo Dance Contest 2013 w Gdańsku, gdzie na przełomie maja i czerwca będę prezentować swój solowy spektakl Umbra – wylicza Eliza.

To impreza kierowana do zawodowców. Gryfińska tancerka została zakwalifikowana do pokazu  pośród wykonawców z Polski, Węgier, Szwajcarii, Włoch, Rosji, Finlandii, Niemiec i Holandii. Ten sam spektakl prezentowała na początku marca w szczecińskim Teatrze Kana. Zespół intensywnie współpracuje z niemieckim teatrem Uckermärkische Bühnen Schwedt, gdzie obecnie na afiszu znajdują się trzy spektakle z udziałem gryfińskich tancerzy. Dwa z nich, musicale Zasadzka w świecie elfów i Świr w krainie elfów cieszą się niezmiennie na tyle wielkim powodzeniem, że są nadal często prezentowane.

Inspiracje gryfińskich tancerzy

Kuba Kasprzyk, Inspiracje gryfińskich tancerzy,  „Gazeta Gryfińska” nr 14/202 z 2 kwietnia 2013.

Przedruk za zgodą autora.

 

Program Koncertu Teatru Tańca Ego Vu 2013

 

EM

choreografia: Eliza Hołubowska

występują: Ewelina Tołyż, Michał Bogusławski

 

POMROK

choreografia: Eliza Hołubowska

występują: Monika Barańska, Joanna Buśko, Renata Glanert, Krzysztof Gmiter, Eliza Hołubowska, Julia Lewandowska, Katarzyna Łyczakowska, Karolina Partyka, Weronika Potepa, Kamila Sikorska, Maja Szymkowiak, Ewelina Tołyż, Nicol Wesołowska

UV

choreografia: Eliza Hołubowska

występują: Anna Bartczak, Anna Kuriata, Katarzyna Łyczakowska, Anna Markowska, Weronika Potepa, Klaudia Wojtal

ŁA-BĘDZIE

choreografia: Eliza Hołubowska

występują: Julia Lewandowska, Magdalena Modrzejewska, Paulina Nowicka, Karolina Partyka, Kamila Sikorska, Ewelina Tołyż, Nicol Wesołowska

SHAP

pomysł i wykonanie: Agnieszka Firląg, Julia Lewandowska, Kamila Sikorska, Ewelina Tołyż, Nicol Wesołowska i Katarzyna Pawlak (gościnnie)

VIRGINIA

reżyseria: Eliza Hołubowska

ruch i wykonanie: Joanna Buśko, Maja Szymkowiak

 

W ŚRODKU

choreografia: Eliza Hołubowska

występują: Monika Barańska, Joanna Buśko, Karolina Partyka, Maja Szymkowiak, Ewelina Tołyż, Nicol Wesołowska

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gryfino: Sala widowiskowa Gryfińskiego Domu Kultury, ul. Szczecińska 17

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close