Warszawa/XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Filmowanie tańca: videodance i rejestracja spektakli – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Filmowanie tańca: videodance i rejestracja spektakli – warsztaty

Fot. ze spektaklu Bernadette - materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Jako wydarzenie towarzyszące XIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł odbędzie się warsztat videodance i filmowania tańca, którego organizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca. Warsztat adresowany do osób zainteresowanych filmowaniem tańca, mających podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie realizacji materiału wideo.

W programie: sesje teoretyczne i praktyczne oraz realizacja własnej etiudy wideo.
Prowadzenie: Ewa Krasucka, Natalia Bartsch

Ewa Krasucka – fotografka i realizatorka wideo. Od 15 lat specjalizuje się w filmowaniu i fotografowaniu tańca. Stypendystka Uniwersytetu w Walencji (Hiszpania) na kierunkach komunikacji audiowizualnej oraz tłumaczeń. Od 2009 roku główna fotografka i autorka materiałów audiowizualnych dla Polskiego Baletu Narodowego i dla Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. W tym okresie zrealizowała kilkadziesiąt spotów, trailerów i krótkich reportaży, które stały się wizytówką Polskiego Baletu Narodowego o zasięgu międzynarodowym. Jej prace fotograficzne były publikowane w The New York Times, International Herald Tribune, The Guardian czy Dance Europe. Autorka multimediów do licznych spektakli tanecznych i operowych.

Natalia Bartsch – adwokat, ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała również na Wydziale Prawa Universita degli Studi di Teramo we Włoszech w ramach programu Erasmus. Natalia Bartsch jest także absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych warszawskich kancelariach oraz w Biurze Prawnym jednego z największych w Polsce wydawców prasy, gdzie pracowała jako specjalista ds. ochrony praw autorskich. Wykładowca Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza.

Warsztat realizowany w ramach projektu European Video Dance Heritage, http://evdhproject.eu/

Więcej:
www.cialoumysl.pl

IMIT (miniaturka)    Logo EVDH (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Warszawa: Teatr Studio, Pl. Defilad 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close