Warszawska Scena Tańca: Daniel AlmgrenRecén/ Rafał Dziemidok – Dance (Rafał)

Zdjęcie: Warszawska Scena Tańca: Daniel AlmgrenRecén/ Rafał Dziemidok – Dance (Rafał)

Wersja do druku

Udostępnij

Dance (Rafał) jest dziełem tanecznym. (Rafał) aktor zanurza siebie w ruchu i w naszych oczach pojawia się jako tancerz.

„Mogę podjąć każdą pustą przestrzeń i nazwać ją sceną. Człowiek idzie przez tą pustą przestrzeń, podczas gdy ktoś inny patrzy na niego.  To wszystko co jest potrzebne do stworzenie teatru. (Peter Brook, Pusta przestrzeń, 1963)

Dance (Rafał) składa się z podstawowych elementów teatru: sceny, wykonawcy, który chce się poruszać i publiczności, która chce doświadczyć ruchu. Performer Rafał i jego publicznoścc wybierają się razem w podróż, żeby wspólnie dzielić doświadczenie: intelektualne oraz fizyczne i emocjonalne.

kierownictwo: Daniel AlmgrenRecén tancerz: Rafał Dziemidok

Daniel AlmgrenRecén – szwedzki choreograf, tancerz i performer. Z wykształceniem sportowca zaczął studiować teatr klasyczny, zarówno w praktyce, jak  i teorii. Zanim zajął się własną twórczością przez kilka lat jako aktor i tancerz. Ukończył School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie. Obecnie pracuje jako choreograf, tancerz i performer, między innymi z Ivaną Müller, Keren Cytter i Ibrahimem Quraishi. Pokazywał swoje prace w Brazylii, Niemczech, Holandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii i Szwecji. Jest współzałożycielem Gross und Stark – przestrzeni offowej dla performance’u.

Daniel AlmgrenRecén tworzy spektakle na pograniczu tańca, performance’u i sztuk wizualnych. Interesuje go przede wszystkim potencjał transformacji, jaki jednostka może uwolnić dzięki świadomym decyzjom podejmowanym w relacji i dialogu z otoczeniem. W swoich pracach poszukuje równowagi między refleksją a fizycznością, która pozwala inaczej spojrzeć na ciało i jego miejsce w przestrzeni. Konsekwentnie skupia się na badaniu czasu, koncepcji i konstrukcji – taka konceptualizacja tematu pozwala zaistnieć poezji w ciele. 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

CSW - Zamek Ujazdowski, Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2, Warszawa

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close