Warszawa/Centrum w Ruchu: Karol Tymiński „This is a musical”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: Karol Tymiński „This is a musical”

Fot. Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum w Ruchu zaprasza na pokaz work-in-progress spektaklu Karola Tymińskiego  – artysty sieci apap – This is a musical. Projekt stanowi kontynuację artystycznych poszukiwań choreografa w obrębie tematu cielesności. W pracach artysty ciało, które staje się zarówno głównym medium, jak i źródłem choreograficznego materiału poddawane jest dogłębnej, niemalże anatomicznej obserwacji. Tymiński prezentuje prawdę o nim, zapala światło, pozwala na szczegółowe przyjrzenie się jego konstrukcji.

W This is a musical performer angażuje się w poszukiwania mechanizmów ruchów, których celem jest stworzenie dźwięków mających posłużyć stworzeniu muzycznej kompozycji. Artysta zgłębiając dźwiękotwórczy potencjał ciała, przemienia je w instrument, narzędzie, którego animacja podlega muzycznej sferze spektaklu.

This is a musical jest swego rodzaju lekcją muzyki, podczas której performer balansuje pomiędzy fizyczną musztrą i pragnieniami wobec cielesnej materii, gdzie samo obcowanie z nią nie jest wystarczająco satysfakcjonujące i popycha do skrajnych działań.

Choreografia i wykonanie: Karol Tymiński

Premiera: 14. Międzynarodowy Festiwal Ciało/Umysł, 30 września 2015, Warszawa
Produkcja: Fundacja Ciało/Umysł, Instytut Sztuk Performatywnych, Fundacja Burdąg
Koprodukcja: Open Latitudes (Latitudes Contemporaines (Francja), le Teatro delle Moire, interdisciplinary SÍN Culture Centre w Budapeszcie, Le Phénix-Scène Nationale de Valenciennes (Francja), Vooruit Kunstencentrum à Gand (Belgia), Materiais Diversos à Minde (Portugalia), l’Arsenic (Szwajcaria), Athens MIR festival (Grecja)), przy wsparciu Programu Kultura Unii Europejskiej.

Wstęp wolny!

Projekt dofinansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)    Logo Fundacja CU (miniaturka)    Open Latitudes (miniaturka)   EU flag kultura (miniaturka)    Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum w Ruchu (Wawerskie Centrum Kultury), ul. Żegańska 1A, sala 118, II piętro.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close