Warszawa/Warszawska Scena Tańca 2015: Kolektyw Zimmerfrei „Family Affair”

Zdjęcie: Warszawa/Warszawska Scena Tańca 2015: Kolektyw Zimmerfrei „Family Affair”

Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Ciało/Umysł zaprasza pasjonatów tańca i sztuk performatywnych do Narodowego Instytutu Audiowizualnego na prezentację Family Affair.

Family Affair to rodzaj teatru dokumentalnego, angażującego i zaangażowanego. Dzięki połączeniu poetyckiego podejścia wraz z badaniami terenowymi włoski kolektyw Zimmerfrei wraz z uczestnikami rozwija multimedialną narrację wyłaniającą się z różnych doświadczeń rodzin mieszkających w Warszawie. Codzienne doświadczenie, know-how oraz projekty poszczególnych członków rodzin zostają przekształcone w multimedialny performans.

Projekt realizowany będzie w ośmiu miastach europejskich. Po Warszawie kolektyw ZimmerFrei pojedzie do Belgii, Francji, Włoch, Portugalii, Szwajcarii oraz na Węgry, próbując wraz z uczestnikami warsztatów zdefiniować pojemne pojęcie „rodziny” – najmniejszej z możliwych wspólnot. W ten sposób ma powstać europejska kolekcja idei związanych z problematyką rodziny jako modelu relacji we współczesnym społeczeństwie.

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Partnerzy: Komuna//Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt w ramach projektu Open Latitudes przy wsparciu Programu Kultura Unii Europejskiej

 

Od kuratorki WST, Edyty Kozak:

 

Nie jest łatwo rozpocząć projekt, ale jeszcze trudniej go zakończyć!

„ART & Family” to ostatnia, 5 odsłona Warszawskiej Sceny Tańca, która powstała w 2011 roku, tworząc pierwszy udany projekt prezentacji tańca w stolicy przez cały rok.

 

Po tym intensywnym okresie budowania nie tylko programu, ale i nowej marki na kulturalnej mapie Warszawy zapraszamy na ostatnie spotkanie, na którym spróbujemy zmierzyć się z tematem modelu współczesnej, artystycznej rodziny. Na program złożą się: performansy, prezentacje artystyczne, panele dyskusyjne, filmy, spotkania z artystami, muzyka i tańce…

Zawód artysty nie jest łatwo scharakteryzować. Wciąż trwają spory o jego profesjonalizację. Różne dziedziny prezentują odmienne postawy artystyczne, uwikłane w różnorodne warunki funkcjonowania społecznego. Pojawiają się też opinie mówiące o tym, że artysta to nie zawód, ale powołanie czy hobby.

 

Na ostatnie spotkanie Warszawskiej Sceny Tańca wybraliśmy temat, który jeszcze z innej strony spojrzy na zawód artysty. Podczas tej odsłony wraz z włoskim kolektywem ZimmerFrei zastanowimy się, jak w cieniu artystycznej działalności tancerzy i performerów, poza scenami i salami baletowymi, toczy się codzienne, rodzinne życie artystów, pełne trosk i wyzwań często wynikających z uprawianego zawodu artystycznego.

Więcej informacji na stronie: www.cialoumysl.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Narodowy Instytutu Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close