Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: „Czy polski taniec do swojego rozwoju potrzebuje Europy?” – dyskusja

Zdjęcie: Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: „Czy polski taniec do swojego rozwoju potrzebuje Europy?” – dyskusja

Fot. ASF

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Ciało/Umysł zaprasza na wydarzenia towarzyszące XII Międzynarodowemu Festiwalowi Tańca Współczesnego Ciało/Umysł. Spotkania z artystami po spektaklach poprowadzą Martyna Miller i Joanna Szymajda. 21 września 2013 roku o godzinie 17.00 odbędzie się panel dyskusyjny Czy polski taniec do swojego rozwoju potrzebuje Europy? – spotkanie z artystami i partnerami networku APAP oraz gośćmi, które poprowadzi Tomasz Plata. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim, będzie jednak tłumaczone na język polski.

 

Harmonogram wydarzeń towarzyszących 

Patrzenie, spoglądanie to czynność o ambiwalentnym charakterze: naturalna i perwersyjna zarazem, będąca zarówno sposobem poznawania, jak i krytyki tego, co poddane władzy wzroku. Szczególnie ważne jest to w teatrze, gdzie wymiana spojrzeń warunkuje komunikację i kontakt między sceną a widownią. Dlatego też hasło tegorocznej, XII edycji Festiwalu Ciało/Umysł stanowi nieco przewrotne wyznanie: „Tak, lubię patrzeć” – zdanie, które można przypisać każdemu, ale wyrażone ostentacyjnie staje się tabu – wstydliwą potrzebą, ukrytym pragnieniem, chciwą rządzą, konsumpcyjnym nienasyceniem lub zwykłą bezradnością.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: Teatr Studio - Bar STUDIO (klub festiwalowy C/U), Pl. Defilad 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close