Warszawa/XV Festiwal Ciało/Umysł: „Go! Go! Dance!” – noc tańca

Zdjęcie: Warszawa/XV Festiwal Ciało/Umysł: „Go! Go! Dance!” – noc tańca

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XV Festiwalu Ciało/Umysł odbędzie się noc tańca Go! Go! Dance!. Na zakończenie festiwalu na dwanaście godzin organizatorzy oddają artystom i widzom scenę C/U, na której choreografowie i nauczyciele podzielą się z widzami swoimi umiejętnościami. Każdy może wziąć udział, przetestować techniki, zapoznać się z różnymi estetykami, poimprowizować! Całonocny taniec zakończy się wspólnym śniadaniem.

Wydarzenie jest kontynuacją projektu organizowanego przez C/U w 2009 i 2010 roku w witrynie kawiarni Nowy Wspaniały Świat. Najpierw w opuszczonej, zaniedbanej dawnej kawiarni, potem w odnowionych już wnętrzach dynamicznie działającego klubu, przez dwanaście nocnych godzin za szybą witryny oglądać można było artystów, którzy stali się obiektem, ruchomą rzeźbą wpisującą się w warszawską architekturę. Projekt Go! Go! Dance! oddał okno jednego z najpopularniejszych warszawskich miejsc do prezentacji i promocji nowych idei młodych warszawskich choreografów. Nietypowa akcja, kojarząca się z amsterdamską „red district”, miała na celu zwrócenie uwagi na taniec, jego twórców oraz uświadomienie roli współczesnego tancerza w polskim społeczeństwie. W tym roku zmieniamy charakter projektu: przetańczymy wspólnie całą noc.

Bilety: 5 zł.

Strona festiwalu: www.2016.cialoumysl.pl/

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close