Warszawa: XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: „Dlaczego nie cierpimy folkloru, jednocześnie czerpiąc z cepeliady tyle radości?” – dyskusja

Zdjęcie: Warszawa: XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: „Dlaczego nie cierpimy folkloru, jednocześnie czerpiąc z cepeliady tyle radości?” – dyskusja

Fot. ze spektaklu Bernadette - materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy XIII Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł zapraszają na dyskusję panelową Dlaczego nie cierpimy folkloru, jednocześnie czerpiąc z cepeliady tyle radości?. Dyskusja nawiązuje do projektu towarzyszącego tej edycji festiwalu FOLK? A ja się (nie) zgadzam!. To polsko-islandzki projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł i Reykjavik Dance Festiwal, który powstał z inspiracji spektaklem Edyty Kozak i Rolanda Rowińskiego o podobnym tytule. Punktem wyjścia w pracy nad spektaklem była próba przedefiniowania pojęcia folkloru oraz pokazanie go w szerokim kontekście, jako formy kultury oraz zjawiska społecznego i politycznego.

Realizowany w ramach rezydencji artystycznych w Poznaniu i w Reykjaviku projekt jest kontynuacją rozpoczętych przez Fundację badań nad folklorem i próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, czym jest folklor w życiu społecznym, ekonomicznym i politycznym w dzisiejszej Polsce i Islandii.

Efekty pracy 10. artystów sztuk performatywnych zostaną pokazane w sierpniu podczas Reykjavik Dance Festiwal oraz we wrześniu w Warszawie w ramach Festiwalu Ciało/Umysł.

Projekt FOLK? A ja się (nie) zgadzam! jest finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

Więcej:
www.cialoumysl.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: Teatr Studio, Pl. Defilad 1 (Scena Modelatornia)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close