Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: Iza Szostak „Balet koparyczny”

Zdjęcie: Bytom/Polska Platforma Tańca 2017: Iza Szostak „Balet koparyczny”

Fot. Zbigniew Żupa/ Teatralna Maszyna

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Polskiej Platformy Tańca 2017 zostanie pokazany spektakl Balet koparyczny w choreografii Izy Szostak. Balet koparyczny to posthumanistyczny pejzaż, nawiązujący do opanowujących myśli, media oraz sztukę, obrazów końca świata i człowieka. Przegrzanie rozwoju technologicznego doprowadziło już do wypalenia energii i zasobów naturalnych. Muszą zostać wypracowane nowe ekosystemy i sposoby werbalizacji emocji – stare się nie sprawdzają, prowadzą do coraz większej separacji. W tak zaprojektowanej rzeczywistości ruch człowieka sprzężonego z maszyną zostaje poddany rewizji, a człowiek staje się hybrydą.

pomysł, choreografia, performans: Iza Szostak

współpraca choreograficzna, performans: Paweł Sakowicz

dramaturgia: Anka Herbut

przestrzeń: Łukasz Kwietniewski

muzyka: Kuba Słomkowski

światło: Michał Głaszczka

kurator: Anna Królica

koordynator produkcji: Dominik Skrzypkowski

produkcja: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka” w Krakowie

koprodukcja: Ciało/Umysł, Fundacja Burdąg

partner: Bergerat Monnoyeur

pokaz work in progress: 1 października 2015, Festiwal Ciało/ Umysł, Teatr Powszechny w Warszawie

premiera: 8 listopada 2015, Cricoteka w Krakowie (hala Telpodu, ul. Romanowicza)

czas trwania: 60 minut

Spektakl zrealizowany w ramach projektu kuratorskiego Anny Królicy Maszyna choreograficzna.

Iza Szostak – tancerka, choreografka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Odbyła staż w Belgii, w zespole Troubleyn Jana Fabre’a. Autorka spektakli: RE//MIX Merce Cunningham, Ciało. Dziecko. Obiekt, Europa. Śledztwo, Balet koparyczny. Współtworzy Centrum w Ruchu w Warszawie. W swojej praktyce choreograficznej tworzy systemy komunikacji pomiędzy ciałem i obiektem, pracuje w oparciu o antropologiczne badania terenowe, sprawdza różne strategie ucieleśniania.

centrumwruchu.pl

Bilety w cenie 5 zł od osoby można kupić wyłącznie w kasie Teatru ROZBARK (ul. Kilara 29). Nie ma możliwości rezerwacji biletów. Liczba biletów jest ograniczona!

Więcej informacji: Biuro Obsługi Widza, tel. 32 428 13 11, mail: bow@teatrrozbark.pl

Spotkanie z artystami odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia 2017 roku o godzinie 12.30 (Teatr ROZBARK – sala konferencyjna).

***

Polska Platforma Tańca odbywa się w dniach 1-4 kwietnia 2017. Ma na celu wyłonienie i promocję najciekawszych oryginalnych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów zagranicą. Idea takiego wydarzenia zrodziła się w 2003 roku w formule przeglądu „taniec.pl” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł w Warszawie. Do pomysłu powrócono pięć lat później. Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zorganizowały trzy kolejne edycje Polskiej Platformy Tańca – w 2008, 2010 i 2012 roku. Od 2013 roku, na mocy porozumienia z dotychczasowymi organizatorami, głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca. Poprzednia edycja odbyła się w 2014 roku w Lublinie i organizowana była we współpracy z Centrum Kultury w Lublinie.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=py57m9MyJr0

Strona PPT 2017: www.polskaplatformatanca.pl

Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

Współorganizator: Teatr ROZBARK

Partnerzy: PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Bytomskie Centrum Kultury, Opera Śląska w Bytomiu

PPT 2017 logotypy wszystkie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:45

Bytom: Interplast Plastic Products Sp. z o.o., ul. Elektrownia 16

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close