Warszawa/XVI Festiwal Ciało/Umysł: „Kiosk w Ruchu” – interdyscyplinarna instalacja edukacyjna

Zdjęcie: Warszawa/XVI Festiwal Ciało/Umysł: „Kiosk w Ruchu” – interdyscyplinarna instalacja edukacyjna

Fot. Materiały Festiwalu Ciało/Umysł.

Wersja do druku

Udostępnij

Instalacja stworzona wsppólnie z Art Basic for Children z Brukseli, to specjalnie zaprojektowane miejsce, gdzie można zapoznać się z historią tańca (filmy i publikacje) oraz wziąć udział w spotkaniach z twórcami i moderowanych grach choreograficznych. Punktem wyjścia do jej stworzenia było otwarte pytanie „co znaczy dziś performans”.

Na projekt złożą się spotkania, gry choreograficzne, warsztaty, mini mediateka z filmami i książkami, przygotowane przez C/U we współpracy z brukselską organizacją ABC – Art Basics for Children. Wydarzenia te pomogą szukać własnych odpowiedzi na pytania o znaczenie tańca. Może tu przyjść każdy, działać samodzielnie lub skorzystać z mapy. Sytuacja jest otwarta.

W Kiosku znajdzie się Gra Ciało/Umysł, to karciana zabawa performatywna, w której wybierając Ciało stajesz się performerem – solo lub z grupą; a wybierając Umysł otwierasz rozmowę na wybrany temat związany ze współczesnym tańcem i performansem. Choć uczestnicy zbierają punkty, to najważniejszą wygraną jest wspólna wyprawa w inspirujący i zaskakujący świat sztuki współczesnego performansu, w której osobiste doświadczenie jest ważniejsze niż wiedza lub artystyczny kunszt.

WSTĘP WOLNY.

kurator: Edyta Kozak

współpraca kuratorska: Tomasz Ciesielski

edukatorzy: Maja Molska, Tomasz Ciesielski

producent: Fundacja Ciało/Umysł

współpraca: Art Basics for Children, www.abc-web.be

***

Festiwal Ciało/Umysł

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Współorganizator: Nowy Teatr w Warszawie, STUDIO teatrgaleria

Partnerzy: Network APAP – Advancing Performing Arts Project, Węgierski Instytut Kultury w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Partner festiwalu i konferencji ,,Today Tomorrow”: Goethe-Institut

Patronat medialny: Aktivist, Didaskalia, E-teatr.pl, Notes na 6 Tygodni, Radio Dla Ciebie, taniecPOLSKA.pl, Teatrdlawas.pl, TVP Kultura, Uroda Życia.

Festiwal Ciało/Umysł jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

Więcej informacji o wydarzeniach na: www.cialoumysl.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Teatr Studio, Foyer, pl. Defilad 1, w godz. 18.00-20.30

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close