Warszawa/Warszawska Scena Tańca 2013: Karol Tymiński „Beep”

Zdjęcie: Warszawa/Warszawska Scena Tańca 2013: Karol Tymiński „Beep”

Fot. Karol Tymiński

Wersja do druku

Udostępnij

Karol Tymiński, reprezentant prężnie rozwijającego się pokolenia młodych twórców, swoim ostatnim spektaklem Doll House udowodnił, że jest artystą bezkompromisowym i gotowym do podejmowania artystycznego ryzyka. Jego najnowsza premiera odnosi się do sygnału dźwiękowego, zaczerpniętego z terminu „beep test”. Test ten służy ocenie możliwości przeciwstawiania się zmęczeniu i umiejęt­ności długotrwałego wykonywania określonej pracy. Głównym aspektem jest tutaj skonfrontowanie jednostki z granicą wy­trzymałości, przy której zależność pomiędzy stanem emocjonalnym, a fizycznym jest wyjąt­kowo wysoka.

Choreografia i wykonanie: Karol Tymiński
Muzyka i wykonanie: Piotr Kaliński/Hatti Vatti/Gówno Band
Światła: Jan Cybis
Projekt plakatu: Maciek Salamon
Produkcja: Fundacja Ciało/Umysł
Koprodukcja: APAP przy wsparciu Programu Kultura Unii Europejskiej
Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Karol Tymiński – niezależny tancerz i choreograf. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie i Performing Arts Research and Training Studios (P.A.R.T.S.) w Brukseli. Występował w spektaklach uznanych artystów tańca, m.in. Nigel Charnock, Jennifer Lacy, Agneja Seiko i Joseph Alter. Od początku swojej drogi artystycznej tworzy autorskie choreografie solowe m.in. Orlando i Doll House. Był stypendystą Komisji Europejskiej, Alternatywnej Akademii Tańca oraz Prezydenta miasta Radomia. W 2013 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Młoda Polska”. Artysta należy do stowarzyszenia niezależnych tancerzy Universal Law Of Impermanence (ULOI), powstałego z inicjatywy Kai Kołodziejczyk. Od 2012 jest artystą wspieranym przez europejski network APAP w projekcie Performing Europe, którego polskim partnerem jest
Fundacja Ciało/Umysł.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z artystami
prowadzenie: Julia Hoczyk

Bilety: normalny 20 zł, profesjonalny 10 zł
rezerwacja@cialoumysl.pl
Do odebrania przed spektaklem w Sali Laboratorium CSW, kasa czynna od godz. 18:00

Więcej info:
www.cialoumysl.pl

WST realizowana jest w ramach przyznanej 3-­letniej dotacji Miasta st. Warszawa oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator: Fundacja Ciało Umysł
Partner: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Patronat medialny: TVP Kultura, Purpose, kulturalnie waw.pl, teatralia.com., teatr dla was.pl, placdefilad.com, independent.pl, Instytut Rozwoju Kultury Alternatywnej – IRKA, POKA POKA
Promocja: Agata Życzkowska
a.zyczkowska@cialoumysl.pl
tel. 884 647 604

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Sala Laboratorium, CSW, ul. Jazdów 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close