Warszawska Scena Tańca 2012: Roland Rowiński „Dancing 4 U”- film

Zdjęcie: Warszawska Scena Tańca 2012: Roland Rowiński  „Dancing 4 U”- film

Fot. Marta Gostkiewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Dancing For You to współczesny film obyczajowy, który dzieje się w środowisku artystów. Główni bohaterowie: reżyser (Roland Rowiński) i tancerka (Edyta Kozak), była solistka baletu, w trakcie pracy nad wspólnym przedstawieniem nawiązują romans. W ramach gry miłosnej wykorzystują w spektaklu osobiste wątki ze swojego życia, a w życiu prywatnym odsłaniają swoje twórcze „ja”. W permanentnym konflikcie, walce dwóch mocnych, egocentrycznych osobowości bohaterowie dojrzewają do uczucia. Dancing 4 U to opowieść o przenikaniu się życia i sztuki, stawiającą pytania o wzajemny wpływ rzeczywistości na twórczość oraz granice miedzy prywatnością, a tym co można pokazać na scenie.

Najnowszy film Rolanda Rowińskiego to efekt fascynacji współczesnym tańcem. Najpierw w reżyserowanym przez siebie spektaklu Dancing For You Longer Than One Minute wcielając się w rolę reżysera ze stereotypowymi wyobrażeniami na temat tańca, próbuje rozpoznać jego prawdziwą naturę.  W filmie, który bazuje na wątku pracy nad spektaklem, reżyser zadając pytanie o „natchnienie”, twórczy impuls, zaciera granice pomiędzy życiem a twórczością.

reżyseria: Roland Rowiński; scenariusz: Edyta Kozak, Roland Rowiński; zdjęcia: Tomasz Wójcik; scenografia: Bogdan Zajączkowski; montaż: Marceli Majer; choreografia: Edyta Kozak; reżyseria dźwięku: Piotr Bańka; kierownik produkcji: Michał Olejnik; producent wykonawczy: M.A.S.A. Anna Szaniawska

Produkcja: Fundacja Ciało/Umysł

Współprodukcja: Monternia, Roland Rowiński, Sky Media

Aktorzy: Edyta Kozak, Roland Rowiński, Małgorzata Kożuchowska, Magdalena Walach, Laura Samojłowicz,  Jacek Lenartowicz, Paweł Królikowski, Katarzyna Cichopek, Michał Breitenwald,  Katarzyna Radochońska,  Julia Pietrucha, Krzysztof Miłkowski

Roland Rowiński: Reżyser filmowy; twórca filmów fabularnych (Zero życia, Obywatel świataPowiedz to Gabi), kilkunastu spektakli Teatru Telewizji (m.in.Wniebowstąpienie wg. A. Rudnickiego, Letni dzień wg. S.Mrożka Dwaj Panowie z Werony W. Szekspira, Ostatni dzień lata), dokumentów (m.in.Między ziemią a niebem) oraz serialu telewizyjnego M jak miłość.

Tomek Wójcik: Urodzony w 1976 roku. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim. Jest operatorem filmowym i fotografem. Zrealizował zdjęcia do licznych filmów dokumentalnych (Aleksander Ford, Skała, Oni szli szarymi szeregami) oraz seriali (M jak miłość). Jest także autorem wystaw i albumów np. Polska najpiękniejsze miejsca, Cuda natury, Polskie parki narodowe.

Bilety: 20zł.

Liczba miejsc jest ograniczona –  rezerwacja miejsc: rezerwacja@cialoumysl.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

CSW - Zamek Ujazdowski, Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close