Warszawa/XIV Festiwal Ciało/Umysł: Ramona Nagabczyńska „Actions to relate to Verbs” – work in progress

Zdjęcie: Warszawa/XIV Festiwal  Ciało/Umysł: Ramona Nagabczyńska „Actions to relate to Verbs” – work in progress

Fot. Kamil Domański, shotclub.eu

Wersja do druku

Udostępnij

Inspiracją projektu jest stworzona w latach sześćdziesiątych przez rzeźbiarza Richarda Serrę lista znaną jako Verb List Compilation: Actions to Relate to Oneself. Kompilacja Serry to partytura, lista zadań do zrealizowania. Tancerze, poddając kolejne fragmenty osobistej, interpretacji zmuszeni są do bezustannej negocjacji, aby powstał wspólny system ruchowy. Gra w przestrzeni foyer teatru staje się przestrzenią dialogu i ukazuje efekt choreograficznej pracy jako formę kompromisu.

choreografia, reżyseria, koncepcja: Ramona Nagabczyńska
wykonanie, wkład twórczy: studenci Warsaw Dance Department
produkcja: Fundacja Ciało/Umysł, Warsaw Dance Department

Artystka jest członkinią Centrum w Ruchu.

Ramona Nagabczyńska – polska tancerka i choreografka urodzona w 1984 roku w Toronto. Tańczyła dla Polskiego Teatru Tańca, Saju Hari, Fleur Darkin Company, Tom Dale Company, 30 Bird Production, Carrie Cracknell i Lucy Guerin, Emmy Martin, Junk Ensemble, Davida Wampacha, Uli Sickle, Sjoerda Vreugdenhila, Marysi Stokłosy, Kai Kołodziejczyk, Good Girl Killer, Pauliny Ołowskiej. Od 2008 roku współpracuje z Clod Ensemble. Współzałożycielka warszawskiego Centrum w Ruchu.

Pierwszy autorski projekt, Man’s Best Friend, stworzyła w 2009 roku, a w 2012 roku New (Dis)Order i Re//akumulację. Na Festiwalu Ciało/Umysł prezentowane był spektakl The way things dinge (2014) oraz instalacja wideo Turao/Dziw (2010). Ramona Nagabczyńska podchodzi do tańca jak do rzeźby. Interesuje ją napięcie pomiędzy strukturą i działaniem, ramy formalne, które wpływają na stany performerów. Do badania przestrzeni pomiędzy indywidualnymi impulsami ruchowymi jednostki, a logiką ruchową grupowego organizmu, często używa tekstów i idei zaczerpniętych z innych dyscyplin sztuki.

www.cialoumysl.pl/pl/dzialania-wydarzenia/festiwal-c-u/2015/spektakle/actions-to-relate-to-verbs-work-in-progress

WSTĘP WOLNY – zapisy w kasie teatru

Więcej informacji na stronie XIV Festiwalu Ciało/Umysł

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Teatr Powszechny, foyer, ul. Zamoyskiego 20

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close