Warszawa/XV Festiwal Ciało/Umysł: Martyna Miller „Ludzie idealni” – interaktywna maszyna ruchowa

Zdjęcie: Warszawa/XV Festiwal Ciało/Umysł: Martyna Miller „Ludzie idealni” – interaktywna maszyna ruchowa

Fot. Martyna Miller

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XV Festiwalu Ciało/Umysł odbędzie się pokaz performansu – interaktywnej maszyny ruchowej Ludzie idealni Martyny Miller. Choreografia performatywna Ludzie idealni oparta na filmie Człowiek idealny Jørgena Letha z 1967 roku. Praca z ciałem i intencją performera adaptuje metodę Letha, który fascynację indywidualnym drobiazgiem potrafi przemienić w gatunkowy uniwersalizm. Miller świadomie przepisuje film na język teatru, aby dotknąć intymności spotkania aktora i twórcy, uzupełnionej o dodatkowy element: pośredniczącego w tym kontakcie odbiorcę.

Przestrzeń teatralna jest podobna do filmowej pod jednym względem: z jednej strony jest patrzący, z drugiej – ten, na kogo się patrzy. W filmie patrzącym jest kamera. W teatrze widz. Tym drugim niemal zawsze jest performer. Moment powstawania obrazu jest intymny, procesualny, budowany na wymianie i kontakcie. Moment odbioru dzieła jest aktem konsumpcji. Dziesięciu performerów w nieoznaczonej przestrzeni, w której każdy gest, wezwanie, prośba lub wskazówka oddane są do dyspozycji publiczności. Widz sam musi zająć pozycję wobec przestrzeni, osoby i akcji.

Scenariusz i reżyseria: Martyna Miller (na podstawie Det perfekte menneske Jørgena Letha)
Choreografia: Irad Mazliah
Performerzy: Dorota Glac, Natalia Gruntkowska, Marta Jalowska, Kamil Kryk, Debora Łojko, Agnieszka Sikorska, Kasia Sztarbała, Anna Szymoniak oraz Martyna Miller i Irad Mazliah
Muzyka: Ania Płonka i Krzysztof Sokół

Producent: Fundacja Ciało/Umysł, Warsaw Dance Department
Partner: Duński Instytut Kultury

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona – rezerwacja: rezerwacje@cialoumysl.pl.

Strona festiwalu: www.2016.cialoumysl.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close