Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Juan Domínguez Rojo „Clean Room”

Zdjęcie: Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł:  Juan Domínguez Rojo „Clean Room”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Stwierdzenie, że telewizja znacząco wpływa na postrzeganie i doświadczanie rzeczywistości zakrawa dzisiaj na banał – telewizyjna fikcja stała się aktywną częścią naszego bycia w świecie. Juan Domínguez Rojo proponuje widzom spektakl stworzony w oparciu o logikę telewizyjną: struktura Clean Room odpowiada strukturze telewizyjnego serialu, a reżyser zaprasza widzów na sześć pierwszych odcinków właśnie rozpoczynającego się sezonu. Podczas każdego z trzech wieczorów obejrzymy po dwa epizody. Widz zaproszony jest do uczestnictwa we wszystkich trzech spotkaniach – niemożliwe jest dołączenie do projektu w trakcie jego trwania. Rozwój fabularny przedsięwzięcia zakłada częste zmiany planów. Stworzą je m.in. nadwiślańskie krajobrazy, suto zastawione stoły.

W Clean Room, przez wykorzystanie telewizyjnych strategi narracyjnych do budowania akcji teatralnej, zmienia parametry klasycznego performansu. Wydarzenie na żywo podlega czasowym i przestrzennym ograniczeniom, które nie obowiązują w wirtualnej przestrzeni telewizora. Telewizja wypracowała własne, specyficzne sposoby na pobudzanie i przywiązywanie do siebie widza. W Clean Room wykorzystane zostaną niektóre z nich, takie jak odcinkowość, rozciąganie wątków w czasie, budowanie napięcia pomiędzy powtórzeniem a wprowadzaniem nowych elementów, stymulacja oczekiwań czy wytwarzanie potrzeby lojalności u odbiorcy wyrażanej w postaci cyklicznego wracania przed ekran.

Juan Domínguez Rojo (1964) to multidyscyplinarny twórca: reżyser teatralny, performer, choreograf, informatyk–programista. Postrzega teatr jako przestrzeń komunikacji, w której opozycja między fikcją i rzeczywistością jest kwestią wzajemnej umowy.

premiera polska
koncepcja, choreografia i reżyseria: Juan Dominguez
stworzony we współpracy z: María Jerez, Sara Manente and Alice Chauchat
produkcja: Christian Modersbach
asystent produkcji: Michael Stuetz
koprodukcja: Hauptstadtkulturfonds Berlin, BUDA Arts Centre Kortrijk
dzięki wsparciu: Tanz Im August und Sommer.bar (2011)
prezentacja na festiwalu C/U przy wsparciu: Open Latitude oraz Programu Kultura Unii Europejskiej
produkcja: Ciało/Umysł
Black Salt Produkcja: Joanna Trytek i Zuzanna Porycka
premiera: sierpień 2011 w Kortrijk

Bilet: 50 zł (cena za trzy wieczory: 23, 25 i 27 września, 50 miejsc!)

czas trwania: 90 minut

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio, Foyer, Pl. Defilad 1 (Epizody 1,2)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close