Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: „Święto Wiosny. Wiek później” – dyskusja

Zdjęcie: Warszawa/XII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: „Święto Wiosny. Wiek później” – dyskusja

Fot. ASF

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Ciało/Umysł zaprasza na wydarzenia towarzyszące XII Międzynarodowemu Festiwalowi Tańca Współczesnego Ciało/Umysł. Spotkania z artystami po spektaklach poprowadzą Martyna Miller i Joanna Szymajda. 25 września 2013 roku o godzinie 18.00 odbędzie się panel dyskusyjny Święto Wiosny. Wiek później – spotkanie z artystami spektaklu Niżyński. Święto snów: Sławkiem Krawczyńskim, Anną Godowską, Tomkiem Wygodą, który poprowadzi Dorota Sajewska.

Pomysł na spektakl Niżyński. Święto snów zrodził się wraz z lekturą fascynującego Dziennika tancerza Diagilewa. Powrót do Święta wiosny Igora Strawińskiego – obrazu wulkanicznych sił, które walczą o swoje uformowanie w świecie, ukazuje rzeczywistość, która była nie tylko stworzoną na potrzeby sceny ekspresją, ale codziennym doświadczeniem Niżyńskiego. Istota tych przeżyć, uruchamianych zarówno w balecie – efekcie artystycznej pracy, jak i w Dzienniku – prywatnym wyznaniu, stawia pytania o istotę ludzkiej egzystencji. Spektakl stanowi solo performance, będący podróżą przez odmienne stany świadomości Wacława Niżyńskiego – skandalisty, prekursora i legendy tańca współczesnego, zrealizowany na podstawie jego twórczości oraz Dziennika, który spisywał, raz na zawsze pożegnawszy się z karierą na scenie. Rite_of_dreams_project to wspólny projekt trójki artystów od lat zajmujących się tańcem i choreografią, których interesują związki między świadomością i podświadomością teatralnego bohatera, przestrzenie progowe i możliwość ich sygnalizacji poprzez ruch.

Harmonogram wydarzeń towarzyszących

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Teatr Studio - Bar STUDIO (klub festiwalowy), Pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close