Warszawa/XV Festiwal Ciało/Umysł: „Mr. Gaga” – film o Ohadzie Naharinie

Zdjęcie: Warszawa/XV Festiwal Ciało/Umysł: „Mr. Gaga” – film o Ohadzie Naharinie

Kadr z filmu Mr. Gaga

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Ciało/Umysł i Kino Muranów zapraszają na film przedstawiający życie i twórczość wybitnego choreografa Ohada Naharina. Pokaz przedpremierowy odbędzie się w ramach festiwalu XV Festiwalu Ciało/Umysł. Mr. Gaga Tomera Heymanna opowiada o Ohadzie Naharinie, dyrektorze artystycznym słynnego Batsheva Dance Company, jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce i stworzył własny język tańca – GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każdym z nas. Przed kamerą choreograf pasjonująco opowiada o swoim dzieciństwie, miłościach, wizji świata. W tych opowieściach odbijają się wojna Jom Kippur, czas służby, praca z Marthą Graham, Nowy Jork lat 70. i 80., w końcu też powrót do Izraela.

„Uważnie wsłuchujcie się w swoje ciało i codziennie przekraczajcie jego ograniczenia” – powtarza uczniom Ohad Naharin.

Mr. Gaga to coś więcej niż film biograficzny. Heymanna interesuje, jak te wszystkie doświadczenia odkładają się w człowieku: w jego ciele i sposobie odnoszenia się do rzeczywistości. Jak nieustannie zazębiają się historia, prywatność i sztuka. Pojawia się tu też subtelnie zadane pytanie o poświęcenie artysty. Bo jeśli wszystko wkłada się w taniec, skąd czerpać energię do życia i uczucia dla bliskich? Ten film porywa jak Pina.

Opracowanie: Krzysztof Kwiatkowski dla 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty.

Trailer

O filmie

reż. Tomer Heymann

Izrael, Szwecja, Niemcy, Holandia 2015 / 100’

napisy: polskie i angielskie

Nagrody: SXSW 2014 – Audience Award, Documentary Spotlight.

Tomer Heymann – izraelski dokumentalista. Razem z młodszym bratem, Barakiem, założył firmę Heymann Brothers Film. Od ponad dekady produkują i reżyserują – zarówno wspólnie, jak i osobno – filmy, w których zadają pytania o tożsamość i sytuację społeczno-polityczną współczesnego Izraela. Do najbardziej znanych obrazów Tomera Heymanna należą: It Kinda Scares Me, Papierowe laleczki, I Shot My Love, Most Wadi czy serial dokumentalny The Way Home.

Bilety: 20 zł.

Strona festiwalu: www.2016.cialoumysl.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Warszawa: Kino Muranów, ul. Andersa 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close