Karol Tymiński, Doll house – premiera. Festiwal Ciało/Umysł w Warszawie

Zdjęcie: Karol Tymiński, Doll house – premiera. Festiwal Ciało/Umysł w Warszawie

Wersja do druku

Udostępnij

Oprócz udziału w spektaklu Edyty Kozak i Rolanda Rowińskiego Folk? A ja się nie zgadzam, Karol Tymiński podczas festiwalu Ciało/Umysł zaprezentuje swoje premierowe solo. Centralną oś spektaklu Doll House stanowi utopijna wizja amerykańskiego społeczeństwa lat 50., a w szczególności ikona kobiety i przypisane jej role stanowią. Wychodząc od krytycznej analizy feministycznej, oscylując pomiędzy fikcją teatru a teatralnością rzeczywistości, performer zostaje skonfrontowany z imperatywem perfekcjonizmu, który w popkulturze sam w sobie stanowi ikonę w skali globalnej.

Choreografia i wykonanie: Karol Tymiński
Muzyka: I’ve Told Every Little Star Linda Scott, When You’ve Laughed All Your Laughter Vic Damone
Światła: Jan Cybis
Produkcja: Fundacja Burdąg, Fundacja C/U, Open Latitudes (Latitudes Contemporaines- Lille, Les Halles – Bruxelles, L’Arsenic – Lausanne, Le Manège-Mons/Maison Folie, Festiwal Ciało/Umysł) w ramach programu Kultura Unii Europejskiej.
Specjalne podziękowania dla KaiKołodziejczyk, Pawła Tomaszewskiego i Damiana Berenta.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Teatr Collegium Nobilium – Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close