Bloom! / Wielka Brytania/Węgry, City w ramach Festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie

Zdjęcie: Bloom! / Wielka Brytania/Węgry, City w ramach Festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl, nagrodzony Laban Prize i Prix Jardin d’Europe oraz wyróżniony przez network Aerovawes, na nowo definiuje hierarchię pomiędzy choreografem a performerem, dając życie procesowi kreatywnemu, w który każdy artysta jest tak samo zaangażowany i tak samo za niego odpowiedzialny. Dyktatura, dyskryminacja, sprawiedliwość, władza, strach, ignorancja – o tym wszystkim opowiada City.

Bloom! powstało w 2010 jako jednorazowa formacja realizująca produkcje tańca współczesnego przygotowywane przez Workshop Foundation Hungary w ramach międzynarodowego networku Jardin d’Europe. Produkcja okazała się takim sukcesem, że rozpoczęli pracę nad kolejnym spektaklem. Członkami zespołu są młodzi europejscy choreografowie i tancerze, stawiający na zbiorową kreację.

Choreografowie/performerzy: Viktória Dányi, Csaba Molnár Tímea Sebestyén, Moreno Solinas, Igor Urzelai

Dźwięk: Alberto Ruiz Soler

Scena: David Harris

Światła: Kata Dézsi

Menedżer produkcji: Anikó Rácz

Wsparcie:

Culture Programme of the European Union, Jardin d’Europe, Workshop Foundation, National Cultural Fund of Hungary, Florian Workshop – Moving House Foundation, Association of Independent Theatres, New Performing Arts Foundation, SÍN Culture Center

Prezentacja na festiwalu Ciało/Umysł odbywa się przy wsparciu Węgierskiego Instytutu Kultury.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Centrum Sztuki Współczesnej - Sala Laboratorium

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close