Janez Janša / Słowenia, Fake it w ramach Festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie

Zdjęcie: Janez Janša / Słowenia, Fake it w ramach Festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie

Wersja do druku

Udostępnij

Skoro można podrabiać produkty i oferować je na czarnym rynku, to czemu nie podrobić pracy najistotniejszych choreografów drugiej połowy XX wieku? Punktem wyjścia do stworzenia Fake it stały się te spektakle tańca współczesnego, których Słowenia, podobnie jak Polska, nigdy nie widziała i prawdopodobnie nigdy nie zobaczy. Spektakl jest celną ilustracją sytuacji społeczno-politycznej Słowenii, która w prezentacji najistotniejszych współczesnych choreografów od lat pozostaje w tyle za resztą Europy.

Spektakl Fake it otrzymał w 2009 roku nagrodę dla najlepszego słoweńskiego spektaklu tanecznego, przyznaną przez międzynarodowe jury podczas Moving Dance Festivdxfal.

Spektakl w języku angielskim.

Janez Janša − jeden z najbardziej znanych artystów słoweńskich. Tworzy zarówno produkcje teatralne, jak i prace multimedialne.  Studiował socjologię, reżyserię i teorię teatru.  Obok współpracy z choreografami takimi jak Meg Stuart, Erna Omarsdottir, zajmuje się pisarstwem, prowadzi warsztaty oraz wykłada na zagranicznych uniwersytetach i w centrach sztuki. Jest autorem monografii Jan Fabre’a – The Discipline of Chaos, the Chaos of Discipline.

Fake it

Polska premiera

Reżyseria: Janez Janša

Twórcy-performerzy: Leja Jurišić, Jurij Konjar, Manca Krnel, Teja Reba, Uroš Kaurin

Tancerka: Nataša Živkovič

Asystent reżysera: Samo Gosarič

Światło: Miran Susteršič

Dyrektor techniczny: Borut Cajnko

Producent: Nataša Zavolovšek

Produkcja: Exodos Ljubljana

Koprodukcja: Maska

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Teatr Studio w Warszawie, mała scena

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close