Teatr Cinema/Zbigniew Szumski, Re//mix/ Pina Bausch, premiera w ramach Festiwalu Ciało/Umysł

Zdjęcie: Teatr Cinema/Zbigniew Szumski, Re//mix/ Pina Bausch, premiera w ramach Festiwalu Ciało/Umysł

Wersja do druku

Udostępnij

Re// mixy komuny// warszawa to nowe interpretacje klasycznych dzieł. Spektakl Szumskiego, przygotowany na tegoroczny Festiwal  Ciało/Umysł, odnosi się do dorobku Piny Bausch, której poświęcone są liczne warszawskie wydarzenia artystyczne we wrześniu

Jak mówi twórca Teatru Cinema, Zbigniew Szumski:

„Mam swoje ulubione spektakle Piny Bausch. Cafe Müller zobaczyłem pierwszy raz blisko 30 lat temu. To obok Bandoneonu, Waltzera i Nelken najczęściej oglądany przeze mnie spektakl. Kantora, Pinę Bausch traktuję jako inspiracje bardzo osobiste i emocjonalne. Bez analizy i zastanowienia oddaję się im. Robiąc remiks, szukałem podejrzanych fragmentów swoich spektakli, podejrzanych o fascynację jawną i bezczelną Piną Bausch. To taki rachunek sumienia z grzechów, z których jestem dumny” − mówi Szumski.

Produkcja: komuna//warszawa

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Komuna/Warszawa, ul. Lubelska 30/32

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close