Spektakle

Apartament NO 7

Zdjęcie: Apartament NO 7

<strong>Z recenzji:</strong> <strong> </strong>"Bardzo interesująco ewoluuje, najbardziej literacki z polskich teatrów tańca. Teatr Dada von Bzdülöw z Gdańska. O ile niegdyś teatr Leszka Bzdyla ekscytował przede wszystkim mnożeniem dadaistycznych skojarzeń i celnym wyczuciem purnonsensu, o tyle teraz zbliża się ku dużo bardziej oryginalnym, a zarazem podstawowym poszukiwaniom. Premierowy spektakl Apartament no7 Teatru Dada stał się dociekliwym studium ludzkiej ekscentryczności. Leszek Bzdyl i tancerki z jego zespołu odnajdują źródła nieprzewidywalności, dziwactwa w banalnych ludzkich zachowaniach. Tancerze wychodzą z prostych, dobrze nam znanych gestów i sytuacji, by pójść za nami jak najdalej - w krainę absurdu." <strong>Mirosław Haponiuk, Gazeta w Lublinie</strong> <strong> </strong> reżyseria: Leszek Bzdyl; kostium: Katarzyna Piątek; choreografia i taniec: Magdalena Reiter, Patrycja Kujawska, Leszek Bzdyl

Wersja do druku

Udostępnij

Z recenzji:


„Bardzo interesująco ewoluuje, najbardziej literacki z polskich teatrów tańca. Teatr Dada von Bzdülöw z Gdańska. O ile niegdyś teatr Leszka Bzdyla ekscytował przede wszystkim mnożeniem dadaistycznych skojarzeń i celnym wyczuciem purnonsensu, o tyle teraz zbliża się ku dużo bardziej oryginalnym, a zarazem podstawowym poszukiwaniom.

Premierowy spektakl Apartament no7 Teatru Dada stał się dociekliwym studium ludzkiej ekscentryczności. Leszek Bzdyl i tancerki z jego zespołu odnajdują źródła nieprzewidywalności, dziwactwa w banalnych ludzkich zachowaniach. Tancerze wychodzą z prostych, dobrze nam znanych gestów i sytuacji, by pójść za nami jak najdalej – w krainę absurdu.”

Mirosław Haponiuk, Gazeta w Lublinie

 

reżyseria: Leszek Bzdyl; kostium: Katarzyna Piątek; choreografia i taniec: Magdalena Reiter,
Patrycja Kujawska, Leszek Bzdyl

powiązane

Ludzie

Leszek Bzdyl

Leszek Bzdyl

Z recenzji: „Bardzo interesująco ewoluuje, najbardziej literacki z polskich teatrów tańca. Teatr Dada von Bzdülöw z Gdańska. O ile niegdyś teatr Leszka Bzdyla ekscytował przede wszystkim mnożeniem dadaistycznych skojarzeń i celnym wyczuciem purnonsensu, o tyle teraz zbliża się ku dużo bardziej oryginalnym, a zarazem podstawowym poszukiwaniom. Premierowy spektakl Apartament no7 Teatru Dada stał się dociekliwym studium ludzkiej ekscentryczności. Leszek Bzdyl i tancerki z jego zespołu odnajdują źródła nieprzewidywalności, dziwactwa w banalnych ludzkich zachowaniach. Tancerze wychodzą z prostych, dobrze nam znanych gestów i sytuacji, by pójść za nami jak najdalej – w krainę absurdu.” Mirosław Haponiuk, Gazeta w Lublinie   reżyseria: Leszek Bzdyl; kostium: Katarzyna Piątek; choreografia i taniec: Magdalena Reiter, Patrycja Kujawska, Leszek Bzdyl

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close