Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2013: Lubelski Teatr Tańca „Nano”

Zdjęcie: Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2013: Lubelski Teatr Tańca „Nano”

Fot. Madmax - Mariusz Bielecki.

Wersja do druku

Udostępnij

Nano to kameralny spektakl na dwoje tancerzy i dwoje muzyków. Jest On i Ona. Ona ma ceglastą sukienkę, On zielony garnitur. Muzykę tworzy na żywo w czasie spektaklu Piotr Kurek, który zaprosił do współpracy wiolonczelistkę, Karolinę Rec.

Ryszard Kalinowski, Beata Mysiak:

„Jest takie powiedzenie: Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy uważają, że są dwa rodzaje ludzi i ci, którzy tak nie sądzą. Zastanawiające, co z tego wynika? Jaki cel i sens ma istnienie człowieka w postaci mężczyzny i kobiety? A może ten podział nie jest istotny? A może „on” i „ona” to jedno, coś w rodzaju „nano?

„Nano” oznacza coś, czego gołym okiem nie da się zobaczyć. Można by powiedzieć coś nieważnego, niezauważalnego. Mimo niezwykłych wysiłków, przeżywanych emocji i determinacji, by być Kimś człowiek zderza się ze swoją ograniczonością, „staje przed ścianą” i bezradnie wali głową w mur.

 

Choreografia: Ryszard Kalinowski

Wykonanie: Beata Mysiak, Ryszard Kalinowski

Muzyka: Piotr Kurek, Karolina Rec

Światło: Marcin Kowalczuk

Kostiumy: Elbruzda

Premiera: marzec 2011

Czas trwania: 50 minut bez przerwy

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Białystok: Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close