Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2013: Witold Jurewicz i Juliusz Grzybowski „Czy filozof może mówić o tańcu i o tym, czy choreograf może zatańczyć?”

Zdjęcie: Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2013: Witold Jurewicz i Juliusz Grzybowski „Czy filozof może mówić o tańcu i o tym, czy choreograf może zatańczyć?”

Fot. z materiałów Festiwalu Kalejdoskop

Wersja do druku

Udostępnij

Obecny na scenie filozof przyzwyczaił sie do tego, że mówi o tańcu, albo przynajmniej mówi, że mówi. Pomimo tego, że przychodzą czasem do niego chwile zwątpienia, postanowił mowić dalej. Obecny na scenie w gruncie rzeczy chyba jednak choreograf, przyzwyczail sie do tego, że tancerze muszą go słuchać. Może nawet się przyzwyczaił bardziej niż filozof do mówienia. Słowem obydwaj panowie przyzwyczaili się do tego, że taniec im podlega. W jakiś zatem sposób układ należałoby nazwać zemstą, ale ta wyprawa w nieznane ma być nade wszystko wyprawą poznawczą a nie karną, wciąż przecież za bardzo nie rozumiemy, kiedy pytamy o taniec. Mamy rzecz jasna swoje plany i ekwipunek zbieramy sumiennie, może się jednak okazać i przecież troche na to liczymy, że napotka nas to, na co się nie przygotowaliśmy. W ostateczności zrozumiemy może, że życie tancerza jest trudne.

Witold Jurewicz i Juliusz Grzybowski, Czy filozof może mówić o tańcu i o tym, czy choreograf może zatańczyć?
Scenariusz, reżyseria, choreografia, wykonanie: Witold Jurewicz i Juliusz Grzybowski

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Białystok: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, ul. Sienkiewicza 14

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close