Ludzie tańca

Witold Jurewicz

  • choreograf
  • pedagog
  • performer
Zdjęcie: Witold Jurewicz

Witold Jurewicz. Fot. Mariusz Marciniak

Wersja do druku

Udostępnij

Witold Jurewicz – choreograf, pedagog i performer. Dyrektor Teatru Tańca Alter w Kaliszu, dla którego stworzył ponad 50 spektakli. W latach 1992– 2008 dyrektor artystyczny festiwalu Międzynarodowe Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu, jednego z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce. Od dwóch dekad regularnie współpracuje z teatrami dramatycznymi, tworząc choreografię i ruch sceniczny. Były to m.in. Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatr im. S. Jaracza, Teatr Powszechny i Teatr Nowy w Łodzi, Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp., Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Performer w projekcie Festiwal Era Schaeffera, z którym występował w Polsce i za granicą.

Od 2008 wykłada na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, gdzie w 2012 uzyskał stopień doktora.

Uczył na festiwalach i warsztatach tańca współczesnego w Polsce, Niemczech, Holandii, Białorusi, Rosji, Izraelu, Szwecji i na Litwie.

Autor programu nauczania tańca współczesnego i teorii ruchu. Twórca techniki ruchu wykorzystującej punkt podparcia i pracę z ciężarem jako podstawy ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close