Wrocław/II Rusza Festiwal: Technika Ruchu – Witold Jurewicz – lekcja otwarta

Zdjęcie: Wrocław/II Rusza Festiwal: Technika Ruchu – Witold Jurewicz – lekcja otwarta

Witold Jurewicz. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Metoda Witolda Jurewicza to ciągłe badanie ciężaru ciała poszczególnych ich części. Praca na zakresach stawowych i ciągłej zmianie poziomu ciężaru oraz kierunków ruchu. Jest to propozycja bardzo rzetelnego i całościowego treningu dla tancerza z uwzględnieniem między innymi pracy nad: wytrzymałością, szybkością, koordynację, wydolnością.

Witold Jurewiczwykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: choreografia), Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu (PPSKAK) w Kaliszu i kursów instruktorskich z tańca współczesnego w całym kraju. Jest założycielem, dyrektorem artystycznym i choreografem Teatru Tańca Alter. W latach 1992-2008 był dyrektorem artystycznym festiwalu Międzynarodowe Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Jest autorem programu nauczania tańca współczesnego i teorii ruchu i twórcą techniki ruchu wykorzystującej punkt podparcia jako podstawę do ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała. Współpracuje z teatrami dramatycznymi w całej Polsce, m.in.: Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem im. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Polskim w Poznaniu, oraz Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy. Bierze udział w licznych projektach tanecznych i teatralnych. Prowadzi warsztaty w kraju i za granicą.

Trwają zapisy na zajęcia z najlepszymi światowymi tancerzami, performerami oraz pedagogami. W zależności od wybranych warsztatów są jeszcze wolne miejsca, jednak warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy odbywają się drogą mailową: info@ruszafestiwal.pl.Można wybrać pojedyncze zajęcia lub skorzystać z karnetu na cały festiwal. W programie znajdziemy wiele bezpłatnych warsztatów, a płatne zaczynają się już od 25 złotych.

 

Więcej informacji o warsztatach, pedagogach oraz harmonogram festiwalu na stronie: www.ruszafestiwal.pl

Do pobrania:

Program festiwalu

Harmonogram

Cennik

Mapka miejsc

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:45

Wrocław: Aula ASP, pl. Polski 3/4, godz. 10.45-12.15 (sob, nd) i 16.00-17.30 (sob)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close