Łódź/„5 lat później” – urodziny zespołu „Pracownia Fizyczna”: Spektakl „a3” spektakl w wykonaniu grupy stałej Pracowni Fizycznej oraz „Powyżej nieba” Witolda Jurewicza

Zdjęcie: Łódź/„5 lat później” – urodziny zespołu „Pracownia Fizyczna”: Spektakl „a3” spektakl w wykonaniu grupy stałej Pracowni Fizycznej oraz „Powyżej nieba” Witolda Jurewicza

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

a3 to spektakl w wykonaniu grupy stałej Pracowni Fizycznej oraz Powyżej nieba – reaktywacja kultowego spektaklu Witolda Jurewicza w wykonaniu tancerzy Pracowni Fizycznej i przyjaciół.

 

a3

 

Przestrzeń. Obecność. Kształt. Ciało zamknięte w swej naturalnej geometrii. Spektakl zderza cielesność z czystą, matematyczną mapą sześcianu. Czy ustalając zasady da się ujażmić nieprzewidywalność ruchu? Czy opierając konstrukcję spektaklu wyłącznie na formie i obecności ciała w przestrzeni da się uciec od kreacji postaci i fabuły?

 

Choreografia: Jacek Owczarek

Muzyka:Meredith Monk & Robert Een – Facing North, Ester Brinkman, Dictafone  

Czas trwania: 50′

 

Przygotowanie spektaklu w obsadzie grupy stałej: Joanna Jaworska

 

Tańczą: Paulina Bester, Ewa Drzewiecka, Żaneta Górska, Elżbieta Gubarew, Żaneta Mrozik, Katarzyna Myrda, Muchalina Pietrzak, Magdalena Zatorska, Tomasz Kowalski, Andrzej Molenda

 

Powyżej nieba

 

Rekonstrukcja kultowej choreografii Witolda Jurewicza z 1998 roku. Unikalny pod wieloma względami spektakl taneczno- aktorski jest ruchowym komentarzem do tekstów Ireny Turskiej, o pochodzeniu i rozwoju tańca. Podręcznikowe wypowiedzi autorki zaczerpnięte z Krótkiego zapisu historii tańca i baletu zderzane są z sytuacjami i ruchem tworzonym przez tancerzy.

 

Choreografia: Witold Jurewicz

Realizacja: Jacek Owczarek, Krzysztof Skolimowski

Czas trwania: 25′

 

***

 

W dniach 27-30. listopada 2014 roku grupa Pracownia Fizyczna zaprasza na całą gamę wydarzeń tanecznych w ramach świętowania 5-lecia działalności zespołu. Odbędą się warsztaty uchylające tajemnice pracy nad wybranymi przedstawieniami oraz pokazy najlepszych spektakli Pracowni Fizycznej, m.in. Re:akcje  wybrane do grona nielicznych prac na Polską Platformę Tańca 2014. Ponadto panel dyskusyjny, urodzinowe przyjęcie w klubie Szafa oraz wystawa zdjęć. Wydarzenia będą miały miejsce w Teatrze Nowym, Teatrze Szwalnia, na Akademii Muzycznej oraz w klubie Szafa.

 

Podczas warsztatów pod lupą znajdą się trzy sposoby pracy: praca z formą i partnerowania ze spektaklu A3, praca z postacią w spektaklu Re:akcje oraz szeroko eksplorowana przez Pracownię improwizacja, która jest sposobem pracy nad wieloma produkcjami min. Zdarzenia, Soul Project/PL. Warsztaty poprowadzą tancerze Pracowni Fizycznej, choreograf Jacek Owczarek oraz w ramach prezentu urodzinowego gość: Iwona Olszowska, która będzie rozpoczynać codzienną pracę z ciałem zajęciami z improwizacji z elementami BMC®.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Łódź: Teatr Szwalnia, ul. Struga 90

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close