Ludzie tańca

Krzysztof Skolimowski

  • tancerz
  • pedagog
Zdjęcie: Krzysztof Skolimowski

Podczas Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego w Połczynie-Zdroju. Fot. Harmony Art. www.harmonyart.pl

Wersja do druku

Udostępnij

Krzysztof Skolimowski – tancerz i pedagog. Absolwent wychowania fizycznego na Uniwersytecie Łódzkim. Wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku „Choreografia i techniki tańca” oraz WSHE w Łodzi na kierunku „Taniec”.

Współpracował z Teatrem Bretoncaffe w Warszawie, wziął udział w projekcie badawczym Taniec śniącego ciała (2006) Sławomira Krawczyńskiego i Anny Godowskiej dotyczącego pracy z procesem metodą Psychologii Zorientowanej na Proces Arnolda Mindella. W roku 2007 zatańczył we Flow – opartym na Czekając na Godota Becketta spektaklu w reżyserii Norberta Rakowskiego, w choreografii Jacka Owczarka oraz Witolda Jurewicza.

Współpracując z łódzką Pracownią Fizyczną występuje w spektaklach Powyżej nieba w chor. Witolda Jurewicza, w Zdarzeniach Jacka Owczarka i SzaZy, Soul Project / PL (2013) w reż. Davida Zambrano oraz wielu działaniach performatywnych. Wystąpił we wspólnym projekcie Piotra Cieplaka i Leszka Bzdyla – Przed południem, przed zmierzchem (2009) na deskach Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi oraz w spektaklu Orzech. Wiewiórka (2010) Rafała Dziemidoka (Grupa Artystyczna Koncentrat). Reżyser spektaklu Nius (2014) i Imibala (2014) w teatrze V6 w Łodzi. Nauczyciel Art of Living programs.

W spektaklu Zdarzenia Pracowni Fizycznej w ms2. Fot. Janusz Ratecki.
W wykładzie Iwony Olszowskiej Falling After Paxton w ms2. Fot. Janusz Ratecki.
W spektaklu Droga krzyżowa w Teatrze V6. Fot. marcu@o2.pl
Podczas Ogólnopolskich Warsztatów Tańca Współczesnego w Połczynie-Zdroju. Fot. Harmony Art. www.harmonyart.pl

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close