Warszawa/Scena Tańca Studio IV: Pracownia Fizyczna i Goście „Soul Project/PL”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio IV: Pracownia Fizyczna i Goście „Soul Project/PL”

Fot. Wojciech Ernest Szulc

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach grudniowej odsłony Sceny Tańca Studio odbędzie się pokaz spektaklu Pracowni Fizycznej i Gości Soul Project/PL.

Soul Project/PL w reżyserii Davida Zambrano to seria wirtuozerskich improwizacji solowych, z których każda trwa tak długo, jak soulowa piosenka, do której jest wykonywana. Kolejność solówek i ich rozmieszczenie w przestrzeni jest zawsze improwizowane, co czyni każdy spektakl wyjątkowym. W spektaklu tancerze i publiczność dzielą tę samą przestrzeń. Publiczność może oglądać występy solistów z dowolnej perspektywy: z bliska lub z daleka. Przeżycie staje się nagle intymne i osobiste – czuje się każde drżenie ciała tancerzy – a jednocześnie wspólnotowe, bo wraz z pozostałymi widzami można zgadywać, kto zatańczy następny i do jakiego utworu.

Spektakl stawia pytanie zadane przez Zambrano: czy potrafimy tańczyć tak głęboko i przejmująco oraz znaleźć język ciała tak żywy i pełny ekspresji, że byłby w stanie emocjonalnie przemówić do widza, podobni jak piosenkarze soulowi śpiewający podczas koncertów. Język wciąż żywy,  rozedrgany jak płomień świecy.

Na zaproszenie łódzkiej Pracowni Fizycznej David Zambrano podjął się współpracy z 10 polskimi tancerzami. Premiera nowej wersji odbyła się we wrześniu 2013 roku w ramach wystawy Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca w Muzeum Sztuki w Łodzi. Davidowi Zambrano w pracy nad spektaklem towarzyszył Peter Jasko (Les SlovaKs Dance Collective), z pierwszego składu Soul Project.

Oryginalny Soul Project powstał w 2006 roku jako efekt współpracy Zambrano z dwunastką tancerzy pochodzących z Mozambiku, Słowenii, Grecji, Słowacji, Szwajcarii, Korei Południowej, Francji, Brazylii, Stanów Zjednoczonych i Wenezueli, od tego czasu zespół odbył  światowe tournée.

koncepcja i reżyseria: David Zambrano

asystent kreatywny: Peter Jasko

asystent produkcji: Dawid Lorenc

tancerze: Adam Adamonis, Paweł Grala, Dawid Lorenc, Aleksandra Łaba, Wojciech Łaba, Piotr Skalski, Krzysztof Skolimowski, Dominika Szala-Wentland

czas trwania: 60 minut

produkcja: Pracownia Fizyczna / Jacek Owczarek, Fundacja Kino Tańca, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi i Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi.

premiera: 28 września 2013,  Muzeum Sztuki ms2, Łódź.

Spektakl Soul Project / PL został wyprodukowany w ramach współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne.

IMIT (miniaturka)    Logo Pracownia Fizyczna (miniaturka)       Logo Fundacja Kino Tańca (miniaturka)

***

Scena Tańca Studio

Bilety:

10 zł – jeden spektakl

15 zł – karnet na cały dzień

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Teksty kuratorskie

programatorzy:

Jadwiga Majewska,

Mikołaj Mikołajczyk

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

sfinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawa

Logo Teatr Studio (miniaturka)     IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)     Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Warszawa: Duża Scena, Teatr Studio, Pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close