Ludzie tańca

Zdjęcie: Aleksandra Łaba

Aleksandra Klimiuk w spektaklu Re:akcje Pracowni Fizycznej. Fot. Kailai Chen.

Wersja do druku

Udostępnij

Aleksandra Łaba (przedtem: Klimiuk) – absolwentka Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, specjalizacja: taniec współczesny, kierunku Choreografia i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Studium Pedagogicznego. Stypendystka w konkursie telewizji Polskiej S.A „Dolina Kreatywna” za spektakl Jedność. Instruktorka tańca współczesnego. Obecnie studiuje na kierunku promocja sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2009 roku tancerka Pracowni Fizycznej prowadzonej przez Jacka Owczarka. Brała udział w spektaklach wystawianych na międzynarodowych festiwalach tańca m.in. a3, Re:akcje, Zdarzenia i Fajdros w chor. Jacka Owczarka, a także w Teatrze Dramatycznym w Warszawie: Peer Gynt, Teatrze Pinokio w Łodzi: Czarnoksiężnik z Krainy Oz oraz w projektach takich jak Oratorium Dance Project Teatru Chorea. 

 

Aleksandra Klimiuk w spektaklu Fajdros Pracowni Fizycznej. Fot. Jakub Wittchen.
Aleksandra Klimiuk w spektaklu Re:akcje Pracowni Fizycznej. Fot. Kailai Chen.
Aleksandra Klimiuk w spektaklu Re:akcje Pracowni Fizycznej. Fot. Kailai Chen.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close