Łódź/„5 lat później” – urodziny zespołu „Pracownia Fizyczna”: Spektakl „Soul Project/PL”– koncepcja i reżyseria: David Zambrano. Przyjęcie urodzinowe

Zdjęcie: Łódź/„5 lat później” – urodziny zespołu „Pracownia Fizyczna”: Spektakl „Soul Project/PL”– koncepcja i reżyseria: David Zambrano. Przyjęcie urodzinowe

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Soul Project / PL w reżyserii Davida Zambrano to seria wirtuozerskich improwizacji solowych, z których każda trwa tak długo, jak soulowa piosenka, do której jest wykonywana. Kolejność solówek i ich rozmieszczenie w przestrzeni jest zawsze improwizowane, co czyni każdy spektakl wyjątkowym. Na zaproszenie łódzkiej Pracowni Fizycznej, David Zambrano podjął się współpracy z 10 polskimi tancerzami, premiera nowej wersji odbyła się we wrześniu tego roku w ramach wystawy Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca w Muzeum Sztuki w Łodzi. Davidowi Zambrano w pracy nad spektaklem towarzyszył Peter Jasko [Les SlovaKs Dance Collective], z pierwszego składu Soul Project.

Soul Project powstał w 2006 roku jako efekt współpracy Zambrano z dwunastką tancerzypochodzących z Mozambiku, Słowenii, Grecji, Słowacji,Szwajcarii, Korei Południowej, Francji, Brazylii, Stanów Zjednoczonych i Wenezueli, od tego czasu zespół odbył tournée po Europie, Stanach Zjednoczonych, był ze spektaklem w Senegalu, w Korei Południowej i na Kostaryce. Publiczność może oglądać występy solistów z dowolnej perspektywy: z bliska lub z daleka. Przeżycie staje się nagle intymne i osobiste czuje się każde drżenie ciała tancerzy, a jednocześnie wspólnotowe, bo wraz z pozostałymi widzami można zgadywać, kto zatańczy następny i do jakiego utworu. W spektaklu Soul Project tancerze i publiczność dzielą tę samą przestrzeń. Spektakl mówi o duszy w każdym jej aspekcie: duchowym, abstrakcyjnym, muzycznym i osobistym, stawia pytanie zadane przez Zambrano: czy potrafimy tańczyć tak głęboko i przejmująco i znaleźć język ciała tak żywy, wymowny i pełny ekspresji, który byłby w stanie przemówić emocjonalnie do widza i dotrzeć do niego tak głęboko, jak piosenkarze soulowi śpiewający podczas koncertów. Język wciąż żywy, rozedrgany jak płomień świecy.

Po spektaklu odbędzie się przyjęcie urodzinowe zespołu.

Koncepcja i reżyseria: David Zambrano,
Asystent kreatywny: Peter Jasko,
Asystent produkcji: Dawid Lorenc,
Tancerze: Paweł Grala, Dawid Lorenc, Wojciech Łaba, Aleksandra Łaba [Pracownia Fizyczna], Piotr Skalski i Dominika Szala-Wentland [EST/Hurtownia Ruchu, Kraków], Adam Adamonis Krawczyk, Małgorzata Haduch.

Produkcja: Pracownia Fizyczna / Jacek Owczarek, Fundacja Kino Tańca, Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi i Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi.

Spektakl Soul Project / PL został wyprodukowany w ramach współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne.

***

W dniach 27-30. listopada 2014 roku grupa Pracownia Fizyczna zaprasza na całą gamę wydarzeń tanecznych w ramach świętowania 5-lecia działalności zespołu. Odbędą się warsztaty uchylające tajemnice pracy nad wybranymi przedstawieniami oraz pokazy najlepszych spektakli Pracowni Fizycznej, m.in. Re:akcje  wybrane do grona nielicznych prac na Polską Platformę Tańca 2014. Ponadto panel dyskusyjny, urodzinowe przyjęcie w klubie Szafa oraz wystawa zdjęć. Wydarzenia będą miały miejsce w Teatrze Nowym, Teatrze Szwalnia, na Akademii Muzycznej oraz w klubie Szafa.

Podczas warsztatów pod lupą znajdą się trzy sposoby pracy: praca z formą i partnerowania ze spektaklu a3, praca z postacią w spektaklu Re:akcje oraz szeroko eksplorowana przez Pracownię improwizacja, która jest sposobem pracy nad wieloma produkcjami min. Zdarzenia, Soul Project/PL. Warsztaty poprowadzą tancerze Pracowni Fizycznej, choreograf Jacek Owczarek oraz w ramach prezentu urodzinowego gość: Iwona Olszowska, która będzie rozpoczynać codzienną pracę z ciałem zajęciami z improwizacji z elementami BMC®.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Łódź: Klub Szafa, ul. Rewolucji 1905 roku 10

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close